Peregrynacja Obrazu Świętego Józefa

W sobotę, 1 maja 2021 r. w naszej diecezji rozpoczęła się Peregrynacja Obrazu Świętego Józefa, czczonego w kieleckim sanktuarium Opiekuna Rodziny na Szydłówku, która przebiega pod hasłem: „Święty Józefie, po drogach życia nas prowadź”.

Podczas Mszy św. Biskup Kielecki Jan Piotrowski poświęcił 40 kopii Cudownego Obrazu, które zostały przekazane do wszystkich dekanatów oraz do zakonów klauzurowych i Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach.

W każdej parafii Obraz Świętego Józefa będzie gościł przez jeden tydzień – od soboty do soboty.

W naszej parafii Peregrynacja będzie miała miejsce w dniach
5-12 czerwca br.

Szczegółowy program podamy w najbliższym czasie.

 

   > Słowo Biskupa Kieleckiego

 

   > Rozmowa z ks. prałatem Janem Iłczykiem, kustoszem Sanktuarium św. Józefa w Kielcach