Pielgrzymka do Włoch (mniej znanych) i Austrii

Image by yanalya on Freepik

W dniach 29 kwietnia – 5 maja 2023 r. organizujemy Pielgrzymkę do Włoch – „Włochy mniej znane” oraz do austriackich Sanktuariów Maryjnych: Mariazell i Mariatrost. We Włoszech odwiedzimy m.in. Vicenzę, Spiazzi, Montichiari, Veronę, La Grazie, Pizę, Gubio. Oczywiście nie może zabraknąć Rzymu i Casci, gdzie podziękujemy za otrzymanie relikwii św. Rity.

________________

DZIĘKCZYNNA PIELGRZYMKA DO WŁOCH
29.04. – 05.05. 2023 r.

DZIEŃ 1 – 29.04.2023:     KIELCE – CZECHY – AUSTRIA – MARIAZELL
Wyjazd z Kielc (ul. Kolonia 34) o godz. 3:00. Przejazd przez Czechy do Austrii do Mariazell – Sanktuarium Maryjnego w Alpach. Nawiedzenie Sanktuarium, Msza święta. Następnie dalszy przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 2 – 30.04.2023:    VICENZA – SPIAZZI – MONTICHIARI
Śniadanie. Przejazd do Vicenzy – do Sanktuarium Matki Bożej z Monte Berico. Dalej przejazd trasą nad Jeziorem Garda, największym i najpopularniejszym jeziorem Włoch do niewielkiej miejscowości górskiej Spiazzi, gdzie znajduje się położone nad doliną Adygi, niemalże przyklejone do skały na wysokości 700 m n.p.m., Sanktuarium Madonna della Corona. Przejazd do miasteczka Montichiari i nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Róży Duchownej, miejsca objawień na podstawie których powstało Nabożeństwo 8 grudnia czyli Godzina Łaski dla całego świata. Obiadokolacja i nocleg w okolicy.

DZIEŃ 3 – 01.05.2023:   WERONA – LA GRAZIE – PIZA
Śniadanie. Przejazd do Werony, miejscowości rozsławionej przez Szekspira, gdzie mieszkali słynni kochankowie Romeo i Julia. Spacer po starówce. Dalej przejazd do Grazie – Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej ze słynącym łaskami obrazem Matki Bożej z Dzieciątkiem. Kiedy w 1399 r. Mantuę nawiedziła epidemia dżumy uznano, że  zaraza ustąpiła przez wstawiennictwo Madonny. Dalej przejazd do Pizy. Spacer po miejscowym Placu Cudów z niesamowitą katedrą, baptysterium i Krzywą Wieżą  (z zewnątrz). Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 4 – 02.05.2023:   RZYM
Śniadanie. Przejazd do Rzymu (program zwiedzania Rzymu do ustalenia). Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 5 – 03.05.2023:   RZYM
Śniadanie. Ciąg dalszy zwiedzania Wiecznego Miasta. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 6 – 04.05.2023:    CASCIA – GUBBIO
Śniadanie. Przejazd do Casci – Sanktuarium św. Rity. Dalej do Gubbio – Sanktuarium św. Ubalda. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Rovigo.

DZIEŃ 7 – 05.05.2023:    MARIATROST
Śniadanie. Przejazd do Austrii. Nawiedzenie styryjskiego Sanktuarium Maryjnego w okolicach Grazu – Mariatrost. Wyjazd w stronę Polski.

Program jest ramowy i może ulec zmianom w zależności od zaistniałej sytuacji w czasie trwania wyjazdu!

CENA: 1550 ZŁ + 250 EUR

Cena zawiera:
– przejazd komfortowym autokarem
– noclegi i wyżywienie zgodnie z programem
– opieka pilota/przewodnika, duszpasterza
– ubezpieczenie KL, NNW.

Cena nie zawiera:
– Obowiązkowe opłaty na miejscu np.: rezerwacje, bilety wstępu, lokalni przewodnicy, tour guide, taksa klimatyczna, komunikacja miejska: ok. 120 EUR
– Obowiązkowa opłata na TFG i TFP 26 ZŁ.

INFORMACJE i ZAPISY:
Ks. Michał Haśnik, tel. 510-005-607, [email protected] 

Przy zapisie wpłacamy 500 zł. zaliczki.

WPŁATA u KSIĘDZA MICHAŁA lub NA KONTO
Ks. Michał Haśnik: 58 1020 2401 0000 0002 0252 8016

PROGRAM PIELGRZYMKI W PDF