Zapraszamy na Pielgrzymkę do Ziemi Świętej

W dniach 4-11 lutego 2023 r. zapraszamy do wspólnego „czytania piątej” Ewangelii, jak określana jest Ziemia Święta. Nawiedzimy miejsca związane z Misteriami Chrystusa, których dokonał dla naszego zbawienia. Odwiedzimy m.in. Jerozolimę, Górę Kalwarię, Ogród Getsemani, Betlejem, Nazaret, Betanię, Jerycho, Kafarnaum i inne miejsca, w których działał Jezus.

Mamy już zapisanych około 45 osób. Aktualnie zbieramy osoby na drugą grupę.

Ze względu na konieczność rezerwacji biletów zapisy trwają do końca września u ks. Michała (+48 510-005-607). Poniżej zamieszczamy plan pielgrzymki oraz niezbędne informacje.

 

PIELGRZYMKA DO ZIEMI ŚWIĘTEJ – ŚLADAMI PANA JEZUSA
4 – 11. 02. 2023 r.

1 dzień: 04.02.2023 r. KIELCE – KRAKÓW – TEL AVIV – BETLEJEM
Transfer autokarem z Kielc na lotnisko. Zbiórka na lotnisku w Krakowie o godz. 8:30. Odprawa. Wylot do Tel Avivu godz. 11:10. Lądowanie w Tel Avivie o godz. 15:40. Przejazd do Betlejem do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.

2 dzień: 05.02.2023 r. JEROZOLIMA
Śniadanie. Góra Syjon – kościół In Galikantum, Wieczernik, kościół Zaśnięcia NMP. Kościół św. Anny i sadzawka Betesda, kaplica Biczowania i Włożenia Krzyża. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Starej Jerozolimy. Bazylika Grobu Bożego. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

3 dzień: 06.02.2023 r. JEROZOLIMA – BETLEJEM
Śniadanie. Przejazd do Betlejem – miejsca narodzenia Pana Jezusa. Pole Pasterzy, Bazylika Narodzenia Pana Jezusa, Grota św. Hieronima, Grota Mleczna. Przejazd na Górę Oliwną ze wspaniałym widokiem na Święte Miasto – Betfage, Bazylika Wniebowstąpienia i kościół „Pater Noster – Ojcze Nasz”, „Dominus Flevit – Pan Zapłakał ”, przejście do Ogrodów Getsemani i Bazyliki Agonii – Wszystkich Narodów. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

4 dzień: 07.02.2023 r. AIN KAREM – NOWA JEROZOLIMA
Śniadanie. Przejazd do Ain Karem – Sanktuarium Nawiedzenia św. Elżbiety i narodzenia Jana Chrzciciela. Instytut Yad Vaszem. Przejście dzielnicą żydowską pod Ścianę Płaczu. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

5 dzień: 08.02.2023 r. HAJFA – NAZARET – KANA GALILEJSKA
Śniadanie. Przejazd do Hajfy – nawiedzenie Sanktuarium na Górze Karmel – kościół Najświętszej Pani Karmelu – Bazylika, Grota Eliasza. Dalej do Kany Galilejskiej, gdzie Pan Jezus dokonał pierwszego cudu – przemiany wody w wino podczas uczty weselnej. Nazaret – miejsce dzieciństwa Jezusa. Grota i Bazylika Zwiastowania NMP, oraz Domu św. Józefa. Obiadokolacja, nocleg.

6 dzień: 09.02.2023 r. GÓRA TABOR – GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW – KAFARNAUM – TABGHA
Śniadanie. Specjalnymi busami wjedziemy na Górę Tabor, gdzie Chrystus ukazał się w chwale razem z Mojżeszem i Eliaszem. Przejazd na Górę Ośmiu Błogosławieństw z kaplicą upamiętniającą Kazanie na Górze. Kafarnaum – zwiedzanie miasta Jezusa. Tabgha – kościół cudownego rozmnożenia chleba i ryb. Kościół „Prymatu św. Piotra” na brzegu Jeziora Galilejskiego – miejsca namaszczenia Piotra na głowę Kościoła oraz cudownego połowu ryb. Rejs statkiem po jeziorze Galilejskim. Obiadokolacja, nocleg.

7 dzień: 10.02.2023 r. BETANIA – JERYCHO – MORZE MARTWE
Śniadanie. Przejazd nad rzekę Jordan – odnowienie Sakramentu Chrztu Świętego. Jerycho – najstarsze miasto na świecie. Góra Kuszenia (wejście dla chętnych) i Sykomora – drzewo Zacheusza. Morze Martwe – największa depresja na świecie – chwila relaksu i kąpieli dla chętnych. W miarę możliwości czasowych Betania– Sanktuarium św. Łazarza, Marii i Marty. Przejazd do Jerozolimy. Obiadokolacja i nocleg.

8 dzień: 11.02.2023 r. JEROZOLIMA – TEL AVIV – KRAKÓW – KIELCE
Śniadanie. Transfer na lotnisko w Tel Awiwie – odlot do Krakowa. Jeżeli godziny odlotu będą popołudniowe – możemy zrealizować dodatkowy program np. wizyta w klasztorze Sióstr karmelitanek w Betlejem – nawiedzenie relikwii św. Marii od Jezusa Ukrzyżowanego „Małej Arabki”. Transfer z lotniska do Kielc.

Program jest ramowy i może ulec zmianom w zależności od zaistniałej sytuacji w czasie trwania wyjazdu!

CENA: 1.900 PLN + 350 USD

Cena zawiera:

  • przelot samolotem z bagażem rejestrowanym 20 kg
  • zakwaterowanie: pokoje 2, 3 – os. z łazienkami
  • wyżywienie 2 x dziennie (śniadania i obiadokolacje),
  • ubezpieczenie NNW i KL, opieka duszpasterza oraz pilota/przewodnika,
  • komfortowy autokar w Izraelu

Cena nie zawiera:

  • Opłaty na wstępy do zwiedzanych obiektów, miejscowych przewodników i realizację programu 170 USD.
  • TGF (turystyczny fundusz gwarancyjny oraz turystyczny fundusz pomocowy ) – 26 zł.
  • Opłaty na przejazd na lotnisko i z lotniska.

INFORMACJE i ZAPISY:
Ks. Michał Haśnik, tel. 510-005-607, [email protected]
Ks. Karol Rasała, tel. 794-799-385, [email protected]

   > Pobierz program Pielgrzymki