
Uświęcaj swoją codzienność
Święty Josemaria Escriva, założyciel Opus Dei, miał przekonanie, które przebija ze wszystkich jego pism: świętość, do jakiej wezwany jest „zwykły” chrześcijanin, to nie świętość byle jaka. To zaproszenie, aby stać











Święty Josemaria Escriva, założyciel Opus Dei, miał przekonanie, które przebija ze wszystkich jego pism: świętość, do jakiej wezwany jest „zwykły” chrześcijanin, to nie świętość byle jaka. To zaproszenie, aby stać

(Dziś Kościół obchodzi wspomnienie św. Josemarii Escrivy) Jestem coraz bardziej przekonany, że szczęście w niebie jest dla tych, którzy potrafią być szczęśliwi na ziemi. (Kuźnia, 1005) Napisałeś: Simile est regnum caelorum –

Warto rozmawiać z ludźmi! Nawet w szpitalu, a może właśnie tam. Okruch rozmowy to mała iskierka, która często pozwala zapomnieć o bólu. Która budzi w sercu nadzieję. W której stajemy się jedną wielką rodziną,

Z okazji Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej, które trwają w USA, Kanadzie i Meksyku, dzieciaki mogą w zakrystii wylosować kilka kart z kolekcji karty FIFA 365, jednak wcześniej wypada podać

Z zazdrością patrzę na miasta, w których ulicom patronują rozmaici święci. Ulica Świętej Barbary. Ulica Świętego Tomasza. Ulica Świętej Jadwigi… I wreszcie Ulica Świętego Jana, czyli Ulica Świętojańska. A gdyby tak na Białogonie

Reportaż TVP Kielce ze starym kościołem w roli głównej: Na tropach historii

Bł. BENEDYKT DASWA Ojciec, piłkarz, katecheta i męczennik Bł. Benedykt Daswa to nie tylko pierwszy męczennik z RPA, ale też fan piłki nożnej, ojciec ośmiorga dzieci i nauczyciel, który oddał życie, broniąc

Dzisiaj 13, a zatem polecamy numer 13 w naszych SIÓDEMKACH, które z pomocą Świętego Antoniego wróciły szczęśliwie z krainy rzeczy zagubionych! Miłej lektury: 777 SPOJRZEŃ W NIEBO
W niedziele i święta:
8.00, 10.00, 12.00 i 17.00
W tygodniu:
17.00
codziennie 30 min. przed Mszą świętą
w niedziele – w czasie Mszy świętej
Najlepiej po prostu przyjść na Mszę świętą o godz. 17:00. Po liturgii pomodlić się jeszcze chwilę jakąś „białogońską” modlitwą, np. PRZEMIEŃ NAS, PANIE,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU CHRYSTE,/ I ZMIŁUJ SIĘ NAD NAMI, a potem śmiało wkroczyć do zakrystii… Znajdziemy tam jakiegoś pomocnego duszpasterza. Gdyby nikt nie nie okazał nam zainteresowania, to zawsze można sięgnąć po tajemniczą i niezawodną broń: zawołać „SOLO DIOS BASTA”, to na pewno poskutkuje!
(wejście do kancelarii od ul. Fredry, obok zielonej kapliczki Świętej Joanny Beretty Molli)

[smls id=”8416″]