Obecnie pracujący

Proboszcz

ks. Stefan Radziszewski

dr hab. teologii, dr nauk humanistycznych


Urodził się 21 lutego 1971 r. Pochodzi z parafii Wniebowzięcia NMP w Kazimierzy Małej.
3 czerwca 1995 r. przyjął święcenia prezbiteratu. W 2019 r. mianowany Kanonikiem Honorowym Kapituły Katedralnej. Aktualnie jest prefektem kieleckiego Nazaretu i wykładowcą literatury powszechnej w Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach.
Od 4 listopada 2020 r. jest proboszczem parafii Przemienienia Pańskiego w Kielcach – Białogonie. Imieniny obchodzi 26 grudnia.

Wikariusze

ks. Tomasz Stradomski

mgr teologii, mgr historii


Urodził się 4 kwietnia 1986 r. Pochodzi z parafii św. Bartłomieja w Szczekocinach.
28 maja 2016 r. przyjął święcenia prezbiteratu. W latach 2016-2019 był wikariuszem w parafii św. Stanisława w Tumlinie.
Od 22 sierpnia 2019 r. jest wikariuszem parafii Przemienienia Pańskiego w Kielcach – Białogonie. Imieniny obchodzi 3 lipca.

ks. Michał Haśnik

mgr lic. teologii


Urodził się 1 kwietnia 1983 r. Pochodzi z parafii Ścięcia św. Jana Chrzciciela w Rudzie Śląskiej – Goduli.
31 maja 2008 r. przyjął święcenia prezbiteratu. Poprzednio wikariusz w parafiach: św. Kazimierza w Bilczy (2008-2012),  Podwyższenia Krzyża Świętego w Kazimierzy Wielkiej (2012-2017),  Narodzenia NMP w Piekoszowie (2017-2020).
Od 20 sierpnia 2020 r. jest wikariuszem parafii Przemienienia Pańskiego w Kielcach – Białogonie. Imieniny obchodzi 29 września.