II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

28 lutego 2021 r.

W Wielkim Poście zachęcamy do udziału w nabożeństwach:
  – Gorzkie Żale – dzisiaj o godz. 16.30
  – Droga Krzyżowa dla dzieci – w czwartek o godz. 16.30
  – Droga Krzyżowa dla dorosłych – w piątek o godz. 16.30
Za pobożny udział w nabożeństwach pasyjnych można zyskać odpust zupełny.

 Dziś obchodzimy Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Przed kościołami w całej Polsce można złożyć ofiarę Dzieło Pomocy „Ad Gentes” – dla misjonarzy.

 W poniedziałek, 1 marca – Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Z tej okazji w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się poświęcenie tablicy upamiętniającej Żołnierzy Bohaterów z Białogonu i okolic. Tablica ta znajduje się w przedsionku kościoła (wychodząc po lewej stronie).

 W środę przed Mszą różaniec i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 W tym tygodniu przypada: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
W I czwartekŚWIĘTO ŚW. KAZIMIERZA, KRÓLEWICZA. O godz. 17.00 Msza św. o powołania i nabożeństwo prowadzone przez Wspólnotę Domowego Kościoła – Oazę Rodzin.
W I piątek o godz. 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy i okazja do Spowiedzi św. Zapraszamy szczególnie dzieci klas IV, które odprawiają 9 pierwszych piątków miesiąca. Przed Drogą Krzyżową Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwa o trzeźwość. Jak w każdy I piątek miesiąca wspieramy naszą modlitwą i ofiarą materialną Misyjne Dzieło Diecezji Kieleckiej.
W I sobotę przed Mszą św. różaniec, a po Mszy Nowenna do Matki Bożej Cudownego Medalika prowadzona przez Apostolat Maryjny.

 W przyszłą niedzielę rozpoczynamy nasze Rekolekcje Wielkopostne pod hasłem: „Winda do nieba”. Nauki wygłosi ks. Dariusz Gącik – oficjał Sądu Biskupiego w Kielcach.

 Także w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie członków Róż Różańcowych i zmiana tajemnic.

 Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary, jakie składacie na potrzeby naszej parafii! Szczególnie dziękujemy za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu, które są składane po Drodze Krzyżowej.

 Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej!

WSZYSTKIM ŻYCZYMY DOBREGO TYGODNIA!

NIECH BÓG OTACZA OPIEKĄ,
OCHRANIA OD WSZELKIEGO ZŁA