UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

16 maja 2021 r.

Codziennie po Mszy Świętej popołudniowej zapraszamy na nabożeństwa majowe, które łączymy w tym tygodniu z Nowenną przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

 Jutro, w poniedziałek – 17 dzień miesiąca – o godz. 17.00 Msza Święta wotywna o Przemienieniu Pańskim, którą odprawimy w starym kościele (w nowym kościele jutro Mszy św. nie będzie!).

 We wtorek, 18 maja – przypada 101 rocznica urodzin św. Jana Pawła II. O godz. 18.00 w starym kościele odbędzie się czuwanie modlitewne ze św. Janem Pawłem II – w ramach akcji #Święty4ever.

 W środę przed pierwszą Mszą Świętą różaniec, a po Mszy nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego – jak zawsze przed Mszą Świętą.

 W czwartek o godz. 19.00 w starym kościele – uwielbienie prowadzone przez Wspólnotę „Rafael”.

 W sobotę wspomnienie św. Rity z Cascii, zakonnicy, która zwana jest patronką od spraw trudnych i po ludzku sądząc beznadziejnych.

 W przyszłą niedzielę – UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO. W sobotę zapraszamy na czuwanie modlitewne w Wigilię tej Uroczystości. Początek po nabożeństwie majowym.

W tym tygodniu próby z dziećmi I-komunijnymi:
   • w poniedziałek o godz. 17.45 – klasa IIIA;
   • w czwartek o godz. 17.45 – klasa IIIB.
W środę od godz. 18.00 będzie odbiór strojów I-komunijnych.
Rodziców dzieci I-komunijnych prosimy o pomoc przy koszeniu trawy wokół starego kościoła – w sobotę od godz. 9.00. Prosimy przynieść swój sprzęt.

 Informujemy, że rocznica I Komunii Świętej (dla obecnych dzieci klas IV) będzie w niedzielę, 5 września.

 Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary, jakie składacie na potrzeby naszej parafii.

 Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

Za tydzień w homilii o Pięćdziesiątnicy i o roli Ducha Świętego w naszym życiu.

WSZYSTKIM ŻYCZYMY DOBREGO TYGODNIA!
NIECH BÓG OTACZA OPIEKĄ,
OCHRANIA OD WSZELKIEGO ZŁA