UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA
22 listopada 2020 r.

Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej Siostry Nazaretanki
(w liczbie 12),
które dzisiaj razem z nami się modlą podczas Mszy Świętych.

Kalendarz liturgiczny tygodnia:
• We wtorek – wspomnienie św. męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy.
• W środę – wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy – patronki kolejarzy.
• W piątek – wspomnienie NMP od Cudownego Medalika – Święto Patronalne Apostolatu Maryjnego.
• Przyszła niedziela to I NIEDZIELA ADWENTU. Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, który będziemy przeżywać pod hasłem: „Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy”.

 W środę – jak co tydzień – różaniec i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego przed Mszą św. o godz. 17:00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy!

 W przyszłą niedzielę obchodzimy 6 rocznicę Ingresu Biskupa Jana Piotrowskiego do Bazyliki Katedralnej. Zachęcamy do modlitwy w intencji naszego Pasterza!

 Także w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10:00 odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci klas III – przygotowujących się do I Komunii Świętej.

 Od przyszłej niedzieli zaczniemy odczytywać nowe wypominki, które można jeszcze składać w zakrystii.

 Można już zamawiać intencje mszalne na rok 2021. Są także do nabycia świece Caritas – „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.

W tym tygodniu nasza parafia „lansuje się” w mediach:
• poniedziałek o godz. 8:40 („Radio eM”);
• wtorek o 21:30 „Rozmowy niedokończone” w „Radio Maryja”.

 Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary, jakie składacie na potrzeby naszego kościoła!

 Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej!

 Za tydzień (w ramach „Ewangelii Młodych”) zapraszamy na „przerażającą” Historię o Starym Niedźwiedziu i Młodym Kogucie.

WSZYSTKIM ŻYCZYMY DOBREGO TYGODNIA!
NIECH BÓG OTACZA OPIEKĄ,
OCHRANIA OD WSZELKIEGO ZŁA