XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

25 lipca 2021 r.

Codziennie o godz. 19.00 zapraszamy do naszego starego kościółka na modlitwę różańcową.

 Dzisiaj na zakończenie Ogólnopolskiego Tygodnia Świętego Krzysztofa po każdej Mszy świętej święcimy pojazdy mechaniczne. Wychodząc z kościoła można złożyć ofiarę do puszek w ramach akcji „1 grosz za 1 bezpiecznie przejechany kilometr” – na zakup środków transportu dla misjonarzy.

 W poniedziałek – wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny.

 W środę przed pierwszą Mszą świętą różaniec, a po Mszy nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego.

 W czwartek – wspomnienie św. Marty, dziewicy.

 W sobotę – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera.

 W przyszłą niedzielę rozpoczynamy miesiąc sierpień, w którym Kościół wzywa do trzeźwości i abstynencji.

 Zapraszamy na Parafialny Rajd Rowerowy w święto Matki Bożej Anielskiej: 2 sierpnia, początek o godz. 17:40, przy nowym kościele, a meta przed starym kościółkiem ok. godz. 19:00.

 W tym samym dniu – w poniedziałek, 2 sierpnia o godz. 19:00 w starym kościele zostanie odprawiona Msza święta za wszystkich, którzy uczestniczyli w lipcowym różańcu.

Kielecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę zaprasza do włączenia się w grupę duchową. Przez codzienną modlitwę, w miarę możliwości udział we Mszy św. i przyjęcie Komunii świętej, czy uczestnictwo w Apelu Jasnogórskim duchowy pielgrzym łączy się z wędrującymi do Matki Bożej Częstochowskiej. Cennym darem jest ofiarowanie cierpienia Panu Bogu w intencji pielgrzymów, dlatego chorzy i cierpiący są szczególnie zaproszeni do duchowego pielgrzymowania. W czasie rekolekcji w drodze pątnicy będą pamiętać w codziennej modlitwie o duchowych siostrach i braciach. Będą modlić się również w intencjach zgłoszonych drogą e-mailową: [email protected]

 Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary, jakie składacie na potrzeby naszej parafii.

 Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

WSZYSTKIM ŻYCZYMY DOBREGO TYGODNIA!
NIECH BÓG OTACZA OPIEKĄ,
OCHRANIA OD WSZELKIEGO ZŁA