V NIEDZIELA WIELKANOCNA
28 kwietnia 2024

• Dzisiaj, 28 kwietnia, przeżywamy V Niedzielę Wielkanocną, oraz wspomnienie Świętej Joanny Beretty Molli, a to znak, że już za 100 dni uroczystość Przemienienia Pańskiego, czyli odpust w naszej parafii.
  • Jutro w liturgii święto Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy, 1 maja Świętego Józefa Rzemieślnika, a 4 maja Świętego Floriana. Nabożeństwa majowe codziennie po Mszy Świętej.
  • Adoracje Najświętszego Sakramentu w starym kościele: w poniedziałek o godz. 6:00 – Adoracja na dobry początek tygodnia, oraz w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 20:00 w ramach triduum adoracyjnego: adorację poniedziałkową poprowadzi młodzież z Nazaretu, wtorkową nasi seminarzyści z Afryki, a środową Kościół Domowy.
  • W czwartek 2 maja Msza Święta za Ojczyznę o godz. 18:00 w nowym kościele, a potem procesja do starego kościoła i modlitwa do Świętego Karola Boromeusza, opiekuna chorych, którego 400 lat temu bp Marcin Szyszkowski prosił o opiekę nad Kielcami podczas zarazy (dzieciakom przypominamy o dzwoneczkach, warto zabrać ze sobą również biało-czerwone flagi).
  • W piątek 3 maja uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, porządek Mszy jak w każdą niedzielę. O godz. 16:00 na cmentarzu modlitwa i poświęcenie odnowionego grobu Mieczysława Augustyna, żołnierza Armii Krajowej. Uroczysta Msza za Ojczyznę o godz. 17:00.
  • Sobota, 4 maja, Wiosenny Rajd Rowerowy, startujemy spod nowego kościoła o godz. 10:00.
  • Minął Tydzień Biblijny, ale nie mija zaproszenie do lektury Pisma Świętego: proponujemy, by na przyszłą niedzielę przeczytać Listy Świętego Pawła do Tymoteusza. Grupa pierwsza czyta pierwszy list (1 Tm), a grupa druga – drugi list (2 Tm). W przyszłą niedzielę „wymienimy się” swoimi odkryciami z lektury…
  • Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej – Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej parafii.

ŻYCZYMY DOBREGO TYGODNIA!
NIECH BÓG OTACZA OPIEKĄ,

OCHRANIA OD WSZELKIEGO ZŁA i BŁOGOSŁAWI!