XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

19 września 2021 r.

  W poniedziałek – wspomnienie świętych męczenników koreańskich Andrzeja Kim Taegon, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy.

 We wtorek – ŚWIĘTO ŚW. MATEUSZA, APOSTOŁA I EWANGELISTY.

 W środę, 22 września przypada 8 rocznica poświęcenia naszego kościoła. Liturgiczną Uroczystość będziemy przeżywać w przyszłą niedzielę. Podczas Mszy świętej o godz. 17:00 (za tydzień) będziemy się modlić za wszystkich budowniczych, fundatorów i dobrodziejów naszego kościoła.

 W środę przed pierwszą Mszą świętą różaniec, a po Mszy nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego.

 W czwartek – wspomnienie św. Ojca Pio z Pietrelciny, prezbitera.

 W sobotę zapraszamy do Domu św. Jana Pawła II na Pietraszkach na II Pietraszkowe Spotkanie Integracyjne. W programie m.in. warsztaty kulinarne, rękodzieła i florystyczne, zabawy dla dzieci i występ zespołu „Wołosatki”. Początek na Pietraszkach o godz. 12:00.

 Także w sobotę – w ramach „Spotkania z Apostołem” – zapraszamy Parafian z ul. Fabrycznej, Giserskiej, Dyrekcji Głównej i Hutniczej (Dives in misericordia). Temat drugiej „soboty apostolskiej” stanowią Listy św. Piotra apostoła. Początek o godz. 19:00 w starym kościele.

 W przyszłą niedzielę na Mszę świętą o godz. 10:00 zapraszamy młodzież klas VIII – przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania – wraz z rodzicami; natomiast na Mszę świętą o godz. 12:00 zapraszamy dzieci klas IV, które w tym roku przystąpiły do I Komunii Świętej – również wraz z rodzicami. Po Mszach będzie krótkie spotkanie.

 W dniach z 4/5 października organizujemy wyjazd na nocne czuwanie modlitewne na Jasną Górę. Zapisy w zakrystii.

Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary, jakie składacie na potrzeby naszej parafii. Dziękujemy za ofiary złożone na pomoc dla Afgańczyków.

 Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

WSZYSTKIM ŻYCZYMY DOBREGO TYGODNIA!
NIECH BÓG OTACZA OPIEKĄ,
OCHRANIA OD WSZELKIEGO ZŁA i BŁOGOSŁAWI!