V NIEDZIELA WIELKANOCNA
15 maja 2022 r.

• Zapraszamy na nabożeństwa majowe: w niedziele o godz. 16:00 w starym kościółku, a w tygodniu po Mszy świętej popołudniowej.
  • W poniedziałek – ŚWIĘTO ŚW. ANDRZEJA BOBOLI, PREZBITERA I MĘCZENNIKA – patrona Polski.
  • We wtorek – 17 dzień miesiąca – o godz. 17:00 Msza święta wotywna o Przemienieniu Pańskim, którą odprawimy w starym kościele, a w nowym kościele w ramach Dekanalnych Spotkań Eucharystycznych od godz. 20:00 do 21:00 uwielbienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.
  • W środę przed Mszą jak zawsze – różaniec i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  • W sobotę w naszej parafii dzień wielkiej radości – podczas Mszy świętej o godz. 11:00 34-osobowa grupa dzieci klas III przystąpi do I Komunii Świętej. Prosimy o modlitwę w intencji tych dzieci i ich rodzin!
    • Ostatnia próba dla dzieci w środę o godz. 17:45.
    • W czwartek po nabożeństwie majowym prosimy rodziców o pomoc w sprzątaniu kościoła.
    • W piątek o godz. 16:30 odbędzie się pierwsza Spowiedź dla dzieci. Do Spowiedzi zapraszamy także rodziców i rodziny dzieci.
  • W piątek podczas Mszy świętej o godz. 17:00 będziemy gościli Księdza Arcybiskupa Henryka Jagodzińskiego, Nuncjusza Apostolskiego w Ghanie, który chce się spotkać z dziećmi I-komunijnymi i ich rodzicami. Podczas Mszy Ksiądz Arcybiskup poświęci pamiątki dla dzieci I-komunijnych. Do udziału w Eucharystii serdecznie zapraszamy wszystkich!
  • W sobotę na Mszę świętą o godz. 17:00 do starego kościoła zapraszamy młodzież klasy VIIB, która złoży uroczyście deklarację kandydata do Bierzmowania.
  • W przyszłą niedzielę nasza parafia przeżywać będzie zakończenie WIZYTACJI KANONICZNEJ, którą przeprowadza Ksiądz Biskup Marian Florczyk.
    • O godz. 10:00 Ksiądz Biskup będzie sprawować Eucharystię z udziałem dzieci naszej parafii – zapraszamy wszystkie dzieci (przedszkole, szkolne, dzieci I-komunijne wraz z rodzicami). Po Mszy świętej Ksiądz Biskup udzieli specjalnego błogosławieństwa wszystkim dzieciom.
    • Następnie o godz. 11:20 Ksiądz Biskup nawiedzi nasz cmentarz parafialny. Zgromadzimy się przy bramie cmentarza, aby przejść w okolice ołtarza, modląc się za naszych bliskich zmarłych. Prosimy o przybycie parafian na cmentarz.
    • O godz. 12:00 Ksiądz Biskup będzie celebrował uroczystą Sumę w kościele.
      Polecajmy w tych dniach modlitwie osobę Księdza Biskupa Mariana Florczyka oraz całą naszą parafię!
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary, jakie składacie na potrzeby naszej parafii!
  • Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

Przedszkole Samorządowe nr 23 działające w naszej parafii w dniach 19-26 maja ogłasza dodatkowy nabór. Więcej informacji na stronie przedszkola i na plakatach.

WSZYSTKIM ŻYCZYMY DOBREGO TYGODNIA!
NIECH BÓG OTACZA OPIEKĄ,
OCHRANIA OD WSZELKIEGO ZŁA i BŁOGOSŁAWI!