Apostolat „Margaretka”

To święte będą rodziny
I święty będzie świat

św Matka Teresa z Kalkuty

Apostolat „Margaretka” zrodził się w Medjugorie. Królowa Pokoju pragnie, aby wierni kochali i ochraniali kapłanów codziennymi modlitwami. Wierni przyrzekają, że przez całe życie w wybranym dniu tygodnia będą się modlić za danego księdza. Objęcie kapłana modlitwą jest włączeniem go w kwiat siedmiu Darów Ducha Świętego i dlatego utworzone są 7-osobowe grupy modlitwy, by codziennie ktoś modlił się w intencji danego księdza.

Koronka ta jest starą franciszkańską modlitwą na cześć 7 Radości lub 7 Boleści Matki Bożej. Można też powiązać każdą z 7-miu trójek z prośbą o odrodzenie 7 Darów Ducha Świętego gdyż Niepokalana pragnie zanurzać kapłanów w mocy Ducha Świętego. Każda osoba z „siódemki” uprasza dla kapłana konkretny dar Ducha Świętego – przypisany do danego dnia tygodnia.

Modlitwa za Kapłanów:

O Jezu Boski Pasterzu, który powołałeś Apostołów, aby ich uczynić
łowcami dusz, Ty który pociągnąłeś ku Sobie ks. …… ,
uczyń go Swoim naśladowcą i sługą.
Spraw, aby dzielił z Tobą pragnienie powszechnego
zbawienia, dla którego na wszystkich ołtarzach uobecniasz Swoją Ofiarę.
Ty o Panie, który żyjesz na wieki, aby wstawiać się za Twoim ludem,
otwórz przed nim horyzonty, by dostrzegł cały świat spragniony świata
prawdy i miłości; by był solą ziemi i światłością świata.
Umacniaj go Twoją mocą i błogosław mu.
Święty jego Patronie, Twojej szczególnej opiece go dzisiaj polecam.
Proszę Cię, abyś wstawiał się za Nim przed Bogiem i pomagał Mu
we wszystkich potrzebach, aby dochował Bogu wierności i pracował
owocnie dla Jego większej chwały.
Maryjo strzeż go przed wszelkim złem. Amen.

W naszej parafii obecnie działa 11 „Margaretek”:

I. Margaretka – za ks. Szymona Usarza (wikariusza naszej parafii w latach 2014-2016)
Założona dnia: 18.07.2016 r. – w dniu jego imienin
Marcin Wójcik, Katarzyna i Adrian Lasak, Monika i Paweł Olenicz, Mariola Wojciechowska, Renata Rubak, Czesław Rubak, Beata Wójcik

II. Margaretka – za ks. Marcina Polaka (wikariusza naszej parafii w latach 2016-2019)
Założona dnia: 30.05.2019 r. – w 10 rocznicę jego świeceń
Mariola i Mirosław Wojciechowscy, Damian Polak, Barbara Winiarska, Stefania Węgrzyn, Elżbieta Polak-Cieślik, Anna Mazur, Jarosław Sujka

III. Margaretka – za ks. Michała Krężla (wikariusza naszej parafii w latach 2019-2020)
Założona dnia: 15.08.2020 r. – w darze wdzięczności za jego posługę
Monika Świetlik-Glista, Anna Mazur, Czesław Rubak, Zofia Śniada, Halina Łaskawska, Renata Rubak, Mariola Wojciechowska

IV. Margaretka – za ks. Stefana Radziszewskiego (proboszcza naszej parafii od 2020 r.)
Założona dnia: 10.06.2021 r.
Renata Rubak, Anna Zawierucha, Katarzyna Chendoszko-Antosik, Marta Orzeł, Janina Rusiecka, Małgorzata Kaczmarczyk, Bronisława Maciejewska

V. Margaretka – za ks. Tomasza Stradomskiego (wikariusza naszej parafii od 2019 r.)
Założona dnia: 10.06.2021 r.
Marzena i Paweł Kargulewicz, Renata Rubak, Halina Łaskawska, Beata i Marcin Wójcik, Karolina i Damian Rucińscy, Anna i Jarosław Sujka, Mariola i Mirosław Wojciechowscy

VI. Margaretka – za ks. Michała Haśnika (wikariusza naszej parafii w latach 2020-2023)
Założona dnia: 10.06.2021 r.
Beata Borcuch, Małgorzata Rowińska, Maria Ludwicka, Elżbieta Zawadzka, Stanisława Zawadzka, Danuta Kaleta, Maria Bartkiewicz

VII. Margaretka – za ks. Tomasza Stradomskiego (wikariusza naszej parafii od 2019 r.)
Założona dnia: 03.07.2021 r. – w dniu jego imienin
Dorota Krzepkowska, Anna Miter, Marta Orzeł, Janina Chowaniak, Ewa i Edward Stelmachowie, Aneta Gawrońska, Regina Wrona

VIII. Margaretka – za ks. Filipa Korbana (w roku 2021 pełnił zastępstwo wakacyjne w naszej parafii)
Założona dnia: 16.08.2021 r. – w podziękowaniu za posługę w parafii
Czesław Rubak, Małgorzata Rowińska, Teresa Sójak, Joanna Brandys, Zofia Marasek, Stanisława Stępniak, Krystyna Dudzianowska

IX. Margaretka – za ks. Michała Haśnika (wikariusza naszej parafii w latach 2020-2023)
Założona dnia: 29.09.2021 r. – w dniu jego imienin
Marzena Trojanowska, Urszula Trojanowska, Halina Łaskawska, Renata Rubak, Krystyna Musik, Krystyna Jedlińska, Janina Chowaniak

X. Margaretka – za ks. Michała Olejarczyka (posługującego w naszej parafii od 2021 r.)
Założona dnia: 22.11.2021 r. – w dniu św. Cecylii
Celina Szymańska, Danuta Kaleta, Mirosława Jakóbczyk, Krystyna Jedlińska, Katarzyna Chendoszko-Antosik, Jarosław Sujka, Aneta Gawrońska

XI. Margaretka – za ks. Stefana Radziszewskiego (proboszcza w naszej parafii od 2020 r.)
Założona dnia: 26.12.2021 r. – w dniu jego imienin
Zofia Śniada, Janina Chowaniak, Halina Łaskawska, Małgorzata Rowińska, Beata i Marcin Wójcik, Mariola Wojciechowska, Marzena Pisarczyk