Liturgiczna Służba Ołtarza

Ministrant z języka łacińskiego ministrare – znaczy służyć, posługiwać, pomagać. Ministrant jest pomocnikiem przy sprawowaniu Mszy świętej i podczas innych nabożeństw. Ministrant usługuje księdzu, gdy przygotowywany jest ołtarz i dary ofiarne potrzebne do Mszy świętej. Ministrant powinien sam być znakiem. Ministrant służąc pokazuje, że „uczestniczyć w liturgii” to znaczy nie tylko słuchać czy się przyglądać, ale współdziałać, współtworzyć, czynnie się w nią angażować.

Patronem ministrantów jest Św. Dominik Savio, a także Święty Tarsycjusz, Święty Jan Berchmans, Święty Alojzy Gonzaga, Święty Stanisław Kostka.

W naszej parafii grono ministrantów liczy ponad 20 osób. Każdy z nich pamięta o pobożnym udziale w niedzielnej i świątecznej Eucharystii a także odpowiedzialności za dyżur w tygodniu.

Ministranci naszej parafii uczestniczą w rozgrywkach Diecezjalnej Ministranckiej Ligi Piłkarskiej. Do najważniejszych osiągnięć należy:

Sezon 2009/10

Sezon 2010/11

Halowa Liga Juniorów Starszych – III miejsce

Liga Seniorów – III miejsce

Sezon 2011/12

Liga Juniorów – I miejsce

Sezon 2012/13

Halowa Liga Juniorów Starszych – II miejsce

Liga Seniorów – III miejsce

Liga Juniorów – III miejsce

Sezon 2013/14

Sezon 2016/17

Halowa Liga Juniorów Starszych – IV miejsce.

Sezon 2017/18

Sezon 2018/2019