Kolonia parafialna

W dniach 20 – 29 lipca 2019 r. po raz kolejny odbył się wakacyjny wyjazd parafialny dzieci i młodzieży. Tegorocznym kierunkiem podróży było Pojezierze Mazurskie z bazą noclegową w Augustowie. Wielość odwiedzonych miejsc – Pokamedulski Klasztor w Wigrach, Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Wilnie, Zamek w Trokach, Twierdza Boyen oraz liczne atrakcje – park linowy, rejs Kanałem Augustowskim, plażowanie i kąpiele wodne pozostawią niezapomniane wakacyjne wspomnienia. […]

Oktawa Bożego Ciała

W oktawie Bożego Ciała, udajemy się w uroczystą procesję z Najświętszym Sakramentem. To świadectwo naszej wiary, miłości i szacunku do Chrystusa obecnego wśród nas pod postacią chleba.

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

Boże Ciało jest uroczystością podczas której po Eucharystii sprawowanej w kościele tradycyjnie udajemy się w procesji do czterech ołtarzy. W tym wielkim Święcie Tajemnicy Najświętszego Sakramentu z czcią, pokorą i szacunkiem przeżywamy to wydarzenie. Bóg zapłać wszystkim parafianom za zaangażowanie w tą uroczystą procesję.

Ognisko ministrantów

W ostatnim tygodniu roku szkolnego odbyło się spotkanie podsumowujące kolejny rok formacyjny dla ministrantów naszej parafii. Była to okazja do podsumowań a także tworzenia nowych pomysłów i inicjatyw. Szczególne podziękowania dla organizatorów, którzy rokrocznie goszczą nas u siebie; państwu Monice i Marcinowi Zegadło. Współorganizatorami tego spotkania byli rodzice ministrantów, którzy zatroszczyli się o obficie zastawiony stół. Wszystkim za obecność i zaangażowanie Bóg zapłać.