VI NIEDZIELA WIELKANOCNA
5 maja 2024

• Dzisiaj VI Niedziela Wielkanocna, którą przeżywamy jako Niedzielę Dziękczynienia za czwartkowe i piątkowe uroczystości w naszej parafii.
  • Od poniedziałku do soboty (tym tygodniu) Mszę Świętą odprawiamy w starym kościele, o 17:00, po niej nabożeństwo majowe.
  • W poniedziałek, 6 maja, rocznica śmierci Matki Barbary od Jezusa Eucharystii, mniszki kamedulskiej pochodzącej z naszej parafii. Po mszy zapraszamy dzieciaki z klas III na różaniec „Sursum corda” z apostołami. Dorośli również mogą dołączyć
  • We wtorek 7 maja uroczystość Matki Bożej Łaskawej, patronki Kielc (dzieci z klas III zapraszamy na godz. 19:00 po odbiór strojów komunijny), zaś w środę 8 maja uroczystość Świętego Stanisława, BM, patrona naszej Ojczyzny. Przed Mszą różaniec i Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. 8 maja to również rocznica urodzin S. Elekty od Cichego Serca Jezusa, nazaretanki pochodzącej z naszej parafii.
  • W piątek przed Mszą Świętą koronka do Bożego Miłosierdzia.
  • Za tydzień Niedziela z Helenką Kmieć, przybędzie do nas młodzież z wolontariatu misyjnego „Salvator”, aby przypomnieć postać misjonarki, która oddała życie za Chrystusa w dalekiej Boliwii.
  • Również 12 maja Białogoński Festyn Trzeźwościowy, z rozmaitymi atrakcjami dla dzieci (i nie tylko). Początek – godz. 14:00 – Mszą w starym kościele. Szczegóły na plakacie.
  • Dziękujemy za udział w czwartkowych uroczystościach ze Świętym Karolem Boromeuszem w roli głównej, podczas których Bp Jan Piotrowski uhonorował osoby, bez których nie byłoby remontu naszego drewnianego kościółka, czyli Pana Józefa Zborowskiego z Chochołowa oraz Pana Jerzego Partykę, naszego parafianina. Oczywiście, musimy wymienić jeszcze jedną osobę, bez której trudno wyobrazić sobie nasz odnowiony kościółek, czyli Pana Roberta Arabasza. Niechaj Święty Karol, którego obraz trzyma straż przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego (wspomnijmy, że Boromeusza nazywano „aniołem miłosierdzia”), otacza naszych Trzech Muszkieterów swoją opieką.
  • Przez cały maj w naszej parafii możemy obejrzeć się w „Lustrze Świętego Boromeusza – Karola Boromeusza”, nad którym umieszczono napis w języku włoskim: „ZOBACZ SIĘ W LUSTRZE – A POTEM POPATRZ NA NIEGO” (Guardati allo specchio e poi guardalo).
  • Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej – Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej parafii.

ŻYCZYMY DOBREGO TYGODNIA!
NIECH BÓG OTACZA OPIEKĄ,

OCHRANIA OD WSZELKIEGO ZŁA i BŁOGOSŁAWI!