Znak sprzeciwu

„Przynależąc do Kościoła Chrystusowego nie żyjemy wyłącznie przeszłością, ponieważ w nadziei zostaliśmy zbawieni. Jednak wydarzenia sprzed 40 lat z Włoszczowy skłaniają nas do przypomnienia sobie bohaterskiej postawy odważnych, młodych ludzi, którzy stawili opór twórcom nowego świata – świata bez Boga” – napisał do wiernych Biskup Kielecki.

Przypomniał, jak w latach „komunistycznego reżimu młodzież przeciwstawiła się dyskryminacji wierzących i rozpoczęła dwutygodniowy strajk okupacyjny żądając przywrócenia na swoje miejsce zdjętych z sal lekcyjnych krzyży”.

W tym roku mija 40 lat od tamtych wydarzeń. Przypomni je również film pt. „Znak sprzeciwu” przygotowywany przez Stowarzyszenie „Rafael”. Główną bohaterkę zagra Sara Lityńska, na ekranie zobaczymy też Sebastiana Fabijańskiego, Piotra Cyrwusa czy Adama Woronowicza. Film reżyseruje Mateusz Olszewski. Jest on oparty na prawdziwych zdarzeniach.

„Dosyć spore koszty produkcji potrzebują naszego wsparcia. Dlatego proszę o zorganizowanie na ten cel zbiórki ofiar do puszek w wybraną niedzielę wakacji. Ufam, że powstanie filmu przyczyni się do duchowego umocnienia wiernych i przypomni szlachetne postawy ludzi wiary, co będzie inspiracją dla nas żyjących w obecnym czasie” – podkreśla w komunikacie bp Jan Piotrowski.

Tekst za: ekai.pl