Aktualności

Adwent w kolorze sweet!

Podobnie jak w innych parafiach, 8 grudnia o 12:00, w naszym kościele rozpoczęła się Godzina Łaski dla Świata. Wielu, bardzo wielu Parafian przybyło na wspólną modlitwę przed Najświętszym Sakramentem, która… rozpoczęła się już kilkanaście godzin wcześniej: 7 grudnia – w wigilię uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny – trwaliśmy na czuwaniu w ramach Wieczoru Uwielbienia. A ponieważ 7 grudnia to dzień wspomnienia św. Ambrożego, biskupa z Mediolanu i patrona pszczelarzy, zaś Drugiej Niedzieli Adwentu  patronuje św. Jan Chrzciciel, który żywił się miodem i szarańczą, więc… więc… więc na zakończenie nocnego czuwania częstowaliśmy wszystkich fragmentem biblijnym i słoiczkiem miodu! Beczkę słodkiego miodu podesłał nam zaprzyjaźniony Kubuś Puchatek…

I wówczas narodził się pomysł: skoro jesteśmy parafią „miodem płynącą”, a w zakrystii zostało nam jeszcze kilka słoiczków miodu, więc –

TAPETA ZA MIÓD!

Tapeta za Miód, czyli Adwentowy Konkurs dla Dzieciaków.

Przychodzisz na roraty z ikoną / obrazem/ zdjęciem Matki Bożej, ustawionym jako tapeta na Twoim telefonie, a w zamian dostajesz słoiczek miodu. I możesz przybić piątkę ze św. Ambrożym i św. Janem Chrzcicielem. Świętymi, którzy są ekspertami od słodkich plastrów miodu. I jeszcze ze św. Teresą. Małą Tereską i Wielką Teresą, które również patronują spotkaniom roratnim w naszej parafii.    

 

 

 

 

 

 

 • Liturgia dnia

 • Msze Święte

  W niedziele i święta:
  8.00, 10.00, 12.00 i 17.00
  W tygodniu:
  17.00

 • Spowiedź

  codziennie 30 min. przed Mszą świętą

  w niedziele – w czasie Mszy świętej

 • Kancelaria Parafialna

  Najlepiej po prostu przyjść na Mszę świętą o godz. 17:00. Po liturgii pomodlić się jeszcze chwilę jakąś „białogońską” modlitwą, np. PRZEMIEŃ NAS, PANIE,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU CHRYSTE,/ I ZMIŁUJ SIĘ NAD NAMI, a potem śmiało wkroczyć do zakrystii… Znajdziemy tam jakiegoś pomocnego duszpasterza. Gdyby nikt nie nie okazał nam zainteresowania, to zawsze można sięgnąć po tajemniczą i niezawodną broń: zawołać „SOLO DIOS BASTA”, to na pewno poskutkuje!
  (wejście do kancelarii od ul. Fredry, obok zielonej kapliczki Świętej Joanny Beretty Molli)

 • RSS Diecezja Kielecka

 • Polecane

 • Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.