Adwent w kolorze sweet!

Podobnie jak w innych parafiach, 8 grudnia o 12:00, w naszym kościele rozpoczęła się Godzina Łaski dla Świata. Wielu, bardzo wielu Parafian przybyło na wspólną modlitwę przed Najświętszym Sakramentem, która… rozpoczęła się już kilkanaście godzin wcześniej: 7 grudnia – w wigilię uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny – trwaliśmy na czuwaniu w ramach Wieczoru Uwielbienia. A ponieważ 7 grudnia to dzień wspomnienia św. Ambrożego, biskupa z Mediolanu i patrona pszczelarzy, zaś Drugiej Niedzieli Adwentu  patronuje św. Jan Chrzciciel, który żywił się miodem i szarańczą, więc… więc… więc na zakończenie nocnego czuwania częstowaliśmy wszystkich fragmentem biblijnym i słoiczkiem miodu! Beczkę słodkiego miodu podesłał nam zaprzyjaźniony Kubuś Puchatek…

I wówczas narodził się pomysł: skoro jesteśmy parafią „miodem płynącą”, a w zakrystii zostało nam jeszcze kilka słoiczków miodu, więc –

TAPETA ZA MIÓD!

Tapeta za Miód, czyli Adwentowy Konkurs dla Dzieciaków.

Przychodzisz na roraty z ikoną / obrazem/ zdjęciem Matki Bożej, ustawionym jako tapeta na Twoim telefonie, a w zamian dostajesz słoiczek miodu. I możesz przybić piątkę ze św. Ambrożym i św. Janem Chrzcicielem. Świętymi, którzy są ekspertami od słodkich plastrów miodu. I jeszcze ze św. Teresą. Małą Tereską i Wielką Teresą, które również patronują spotkaniom roratnim w naszej parafii.