Aktualności

Antyfony o poranku

Trzy plus Jeden

Antyfony o poranku, a właściwie Trzy plus Jeden? Jakie znowu Trzy plus Jeden, skoro to grupa Dwa plus Jeden śpiewała urocze piosenki: Chodź, pomaluj mój świat (1972), Windą do nieba (1978), Iść w stronę słońca (1986). „Trzy plus Jeden” to wakacyjny wywiad, jednak żadne tam CIA, KGB albo Mosad, to po prostu poranny wywiad biblijny. A jeśli już, to możemy napisać: BWB… Białogoński Wywiad Biblijny! Trzy cytaty z Pisma świętego na dobry początek dnia. Poniżej instrukcja obsługi. 

Wybieram trzy teksty z Pisma świętego, moje ulubione fragmenty, dodaję do nich krótki komentarz oraz jakąś ilustrację (może być photo pt. „Ja – Czytający Biblię”). Redakcja Naszej Stronki Parafialnej dorzuci do trzech cytatów biblijnych, które wybrałeś, jeszcze jeden okruch biblijny (dlatego tytuł „Trzy plus Jeden”). To wcale nie jest takie trudne. 

CYTATY

Boże, pamiętałeś o mnie i nie opuściłeś tych, którzy Cię kochają (Dn 14, 38),

Bóg zawsze mówi prawdę, chociażby ludzie kłamali (Rz 3, 4),

Głupcze, jeszcze tej nocy, zażądają twojej duszy od ciebie… (Łk 12, 20). 

KOMENTARZ

 1. Modlitwa Daniela, który został ocalony! Co prawda nie wtrącono nas do jaskini lwów, niczym proroka Daniela, ale warto wołać do Pana Boga, On nigdy nie opuszcza tych, którzy Go wzywają! Zamiast wzdychać „już po mnie…!”, wołaj: „Ratuj mnie, Jezu!”
 2. Smutna prawda o ludziach, którą na własnej skórze poznał święty Paweł apostoł. A może wcale nie taka smutna: nawet gdy wokół mnóstwo obłudy i fałszu, trzymaj się Tego, który jest Prawdą. 
 3. Memento mori. Pamiętaj, że każdy dzień twojego życia jest dniem ostatnim. Nie planuj tysiąca żałosnych i żenujących eskapad – w drodze przez życie zaplanuj to jedno, najważniejsze: jak osiągnąć zbawienie. Kierunek: Niebo!

BONUS

(dodatkowy okruch biblijny, który specjalnie „wylosowano” do wskazanych przez ciebie trzech wersetów z Pisma świętego)

Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem Drogą, Prawdą i Życiem”(J 14, 6).

 

Info dodatkowe: w dziale „Polecamy” można wyświetlić czytania biblijne z liturgii Mszy świętej (ukryte pod ślicznym obrazkiem Bible Boy’a). Wyświetlić – przeczytać – napełnić się światłem. Święty Hieronim mówi, że to dobry pomysł! 

 • Liturgia dnia

 • Msze Święte

  W niedziele i święta:
  8.00, 10.00, 12.00 i 17.00
  W tygodniu:
  17.00

 • Spowiedź

  codziennie 30 min. przed Mszą świętą

  w niedziele – w czasie Mszy świętej

 • Kancelaria Parafialna

  Najlepiej po prostu przyjść na Mszę świętą o godz. 17:00. Po liturgii pomodlić się jeszcze chwilę jakąś „białogońską” modlitwą, np. PRZEMIEŃ NAS, PANIE,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU CHRYSTE,/ I ZMIŁUJ SIĘ NAD NAMI, a potem śmiało wkroczyć do zakrystii… Znajdziemy tam jakiegoś pomocnego duszpasterza. Gdyby nikt nie nie okazał nam zainteresowania, to zawsze można sięgnąć po tajemniczą i niezawodną broń: zawołać „SOLO DIOS BASTA”, to na pewno poskutkuje!
  (wejście do kancelarii od ul. Fredry, obok zielonej kapliczki Świętej Joanny Beretty Molli)

 • RSS Diecezja Kielecka

 • Polecane

 • Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.