Aktualności

Powiastka o trzech wronach

Pierwsza wrona: Kra, kra…!

Druga wrona: Kra, kra, kra…!

Trzecia wrona milczy. 

Pierwsza wrona: Kra, kra…!

Druga wrona: Kra, kra, kra…!

Trzecia wrona nadal milczy. 

Pierwsza wrona (do Trzeciej): A dlaczego ty nie kraczesz?

Druga wrona: No właśnie, dlaczego nie kraczesz… dlaczego z nami nie kraczesz?

Trzecia wrona: Bo ja to jestem… wrona z Białogona! 

Kilka godzin później. Dwie kraczące wrony odleciały, została tylko ta trzecia. 

Trzecia wrona: Dra, dra… Dra, dra, dra… 

Nadal Trzecia wrona: Dra, dra… Dra, dra, dra…! 

I jeszcze raz Taż Sama: Dro-Par-Wdra…! Dro-Par-Wdra…! Dro-Par-Wdra…!  

Kilka tygodni później. W notatniku Pana Marcina, najwybitniejszego ornitologa w parafii białogońskiej, pojawia się wpis: „Niedziela, 1 października Roku Pańskiego 2023, w okolicach starego kościoła na Białogonie, około godziny szesnastej, zaobserwowano osobliwość ornitologiczną. Jakaś wrona siwa (corvus cornix) przemówiła ludzkim głosem. Dro-Par-Wdra…! DRO-dro-drodzy… PAR-par-parafianie…! WDRA-wdra-wdrapujcie się na Górę Przemienienia. Amen”. 

Kilka miesięcy później. W porannym programie telewizji BBC News próbowano odpowiedzieć na pytanie: „Co łączy kruki od Świętego Eliasza z białogońskim gatunkiem wron od Małej Tereski z Lisieux?” 

 • Liturgia dnia

 • Msze Święte

  W niedziele i święta:
  8.00, 10.00, 12.00 i 17.00
  W tygodniu:
  17.00

 • Spowiedź

  codziennie 30 min. przed Mszą świętą

  w niedziele – w czasie Mszy świętej

 • Kancelaria Parafialna

  Najlepiej po prostu przyjść na Mszę świętą o godz. 17:00. Po liturgii pomodlić się jeszcze chwilę jakąś „białogońską” modlitwą, np. PRZEMIEŃ NAS, PANIE,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU CHRYSTE,/ I ZMIŁUJ SIĘ NAD NAMI, a potem śmiało wkroczyć do zakrystii… Znajdziemy tam jakiegoś pomocnego duszpasterza. Gdyby nikt nie nie okazał nam zainteresowania, to zawsze można sięgnąć po tajemniczą i niezawodną broń: zawołać „SOLO DIOS BASTA”, to na pewno poskutkuje!
  (wejście do kancelarii od ul. Fredry, obok zielonej kapliczki Świętej Joanny Beretty Molli)

 • RSS Diecezja Kielecka

 • Polecane

 • Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.