Białogońskie „Stasiuki” po raz pierwszy

Tłumy wiernych i gości zebrały się przy naszym drewnianym kościółku w niedzielę, 8 maja 2022 r. na wydarzeniu, które nazwano „Stasiuki”, z racji wspomnienia św. Stanisława.

Jak mówi ks. proboszcz Stefan Radziszewski – było coś dla ducha i dla ciała. – Chodziło nam o parafialną integrację, taką o charakterze rodzinnym z udziałem dzieci, we wspomnienie św. Stanisława, biskupa i męczennika. „Stasiuki na Białogonie” są też swoistą promocją tego uroczego drewnianego kościółka, niegdyś parafialnego – tłumaczy proboszcz.

W nowym kościele parafialnym pw. Przemienienia Pańskiego jest obraz św. Stanisława. Tam też miała miejsce Msza św. z udziałem dzieci o godz. 10.00, a potem była okazja, by na parafialnym festynie świętować tę niedzielę. Animatorzy przygotowali wiele atrakcji dla najmłodszych.

Na stoisku parafialnym można było nabyć pamiątki związane z historią i współczesnością parafii. Wystawiała się działająca na terenie parafii „Manufaktura Pietraszki” z własnymi wypiekami oraz Olejarnia Zagłoby z serami, miodami i olejami.

Przy okazji festynu można było zobaczyć wystawę „Matki – mężne, czy szalone?” Wystawa prezentuje 26 autentycznych historii, pełnych dramatyzmu, ale zakończonych szczęśliwie – świadectw o macierzyństwie, o trudnej decyzji pro-life wbrew różnym przeciwnościom: medycznym, społecznym. Wystawa odwiedziła już wiele miejscowości w Polsce i Europie. Obecnie jest prezentowana na Ukrainie.

tekst za: ekai.pl