Aktualności

Białogońskie „Stasiuki” po raz pierwszy

Tłumy wiernych i gości zebrały się przy naszym drewnianym kościółku w niedzielę, 8 maja 2022 r. na wydarzeniu, które nazwano „Stasiuki”, z racji wspomnienia św. Stanisława.

Jak mówi ks. proboszcz Stefan Radziszewski – było coś dla ducha i dla ciała. – Chodziło nam o parafialną integrację, taką o charakterze rodzinnym z udziałem dzieci, we wspomnienie św. Stanisława, biskupa i męczennika. „Stasiuki na Białogonie” są też swoistą promocją tego uroczego drewnianego kościółka, niegdyś parafialnego – tłumaczy proboszcz.

W nowym kościele parafialnym pw. Przemienienia Pańskiego jest obraz św. Stanisława. Tam też miała miejsce Msza św. z udziałem dzieci o godz. 10.00, a potem była okazja, by na parafialnym festynie świętować tę niedzielę. Animatorzy przygotowali wiele atrakcji dla najmłodszych.

Na stoisku parafialnym można było nabyć pamiątki związane z historią i współczesnością parafii. Wystawiała się działająca na terenie parafii „Manufaktura Pietraszki” z własnymi wypiekami oraz Olejarnia Zagłoby z serami, miodami i olejami.

Przy okazji festynu można było zobaczyć wystawę „Matki – mężne, czy szalone?” Wystawa prezentuje 26 autentycznych historii, pełnych dramatyzmu, ale zakończonych szczęśliwie – świadectw o macierzyństwie, o trudnej decyzji pro-life wbrew różnym przeciwnościom: medycznym, społecznym. Wystawa odwiedziła już wiele miejscowości w Polsce i Europie. Obecnie jest prezentowana na Ukrainie.

tekst za: ekai.pl

 • Liturgia dnia

 • Msze Święte

  W niedziele i święta:
  8.00, 10.00, 12.00 i 17.00
  W tygodniu:
  17.00

 • Spowiedź

  codziennie 30 min. przed Mszą świętą

  w niedziele – w czasie Mszy świętej

 • Kancelaria Parafialna

  Najlepiej po prostu przyjść na Mszę świętą o godz. 17:00. Po liturgii pomodlić się jeszcze chwilę jakąś „białogońską” modlitwą, np. PRZEMIEŃ NAS, PANIE,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU CHRYSTE,/ I ZMIŁUJ SIĘ NAD NAMI, a potem śmiało wkroczyć do zakrystii… Znajdziemy tam jakiegoś pomocnego duszpasterza. Gdyby nikt nie nie okazał nam zainteresowania, to zawsze można sięgnąć po tajemniczą i niezawodną broń: zawołać „SOLO DIOS BASTA”, to na pewno poskutkuje!
  (wejście do kancelarii od ul. Fredry, obok zielonej kapliczki Świętej Joanny Beretty Molli)

 • RSS Diecezja Kielecka

 • Polecane

 • Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.