Aktualności

Biskup z Brazylii odwiedził naszą parafię

W czwartek, 23 czerwca 2022 r. – na zakończenie Oktawy Bożego Ciała – gościliśmy w naszej parafii Księdza Biskupa Jana Kota OMI, ordynariusza diecezji Ze Doca w Brazylii.

Podczas Mszy świętej o godz. 17:00 modliliśmy się za dzieci i młodzież naszej parafii w podziękowaniu za mijający rok szkolny i katechetyczny oraz z prośbą o potrzebne łaski na czas rozpoczynających się wakacji. Pamiętaliśmy w modlitwie także o naszych kapłanach – wspominając kolejne rocznice ich święceń prezbiteratu.

Tegoroczna Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela przypadająca właśnie 23 czerwca to także Dzień Imienin naszego Gościa – Księdza Biskupa Jana oraz Dzień Ojca.

Po Mszy świętej udaliśmy się w procesji z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy wybudowanych wokół naszego kościoła. Po procesji odbyło się tradycyjne poświęcenie wianków.

Bp Kot, Jan Kot, przybył na Białogon, aby na własne oczy zobaczyć trylogię z kotem w tytule. Kot czarny, biały i zielony… dlaczego jeszcze nie miałoby być czwartego kota, kota amazońskiego?

Foto: Sławomir Mazur

_________________

W ramach trwającego III Diecezjalnego Kongresu Eucharystycznego w piątek, 24 czerwca 2022 r. na naszą parafię przypadł dyżur odprawiania porannej Mszy świętej w Bazylice Katedralnej. Eucharystii przewodniczył Ksiądz Biskup Jan Kot.

   > Relacja na stronie Diecezjalnego Radia eM Kielce

 

 • Liturgia dnia

 • Msze Święte

  W niedziele i święta:
  8.00, 10.00, 12.00 i 17.00
  W tygodniu:
  17.00

 • Spowiedź

  codziennie 30 min. przed Mszą świętą

  w niedziele – w czasie Mszy świętej

 • Kancelaria Parafialna

  Najlepiej po prostu przyjść na Mszę świętą o godz. 17:00. Po liturgii pomodlić się jeszcze chwilę jakąś „białogońską” modlitwą, np. PRZEMIEŃ NAS, PANIE,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU CHRYSTE,/ I ZMIŁUJ SIĘ NAD NAMI, a potem śmiało wkroczyć do zakrystii… Znajdziemy tam jakiegoś pomocnego duszpasterza. Gdyby nikt nie nie okazał nam zainteresowania, to zawsze można sięgnąć po tajemniczą i niezawodną broń: zawołać „SOLO DIOS BASTA”, to na pewno poskutkuje!
  (wejście do kancelarii od ul. Fredry, obok zielonej kapliczki Świętej Joanny Beretty Molli)

 • RSS Diecezja Kielecka

 • Polecane

 • Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.