Aktualności

Boże Ciało 2022 r.

W czwartek, 16 czerwca 2022 r. obchodziliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. O godz. 10.00 rozpoczęła się uroczysta Eucharystia, której przewodniczył ks. Proboszcz.

Podczas homilii ks. Michał zachęcał, aby nieustannie dziękować za dar Eucharystii – że możemy w niej uczestniczyć codziennie i możemy nią się karmić. Zacytował także m.in. słowa św. Teresy od Dzieciątka Jezus, która z bólem serca przeżywając ludzką obojętność wobec Eucharystii pisała: „Gdyby ludzie znali wartość Eucharystii, służby porządkowe musiałby kierować ruchem u wejścia do kościołów”.

  

Po Komunii świętej wyruszyliśmy w procesji do czterech ołtarzy przygotowanych przez mieszkańców tradycyjnie wzdłuż ulicy Kolonia i ostatni – przy starym kościółku. Przy każdym ołtarzu została odczytana Ewangelia.

Na zakończenie procesji odśpiewaliśmy Litanię do Serca Pana Jezusa oraz hymn Te Deum Laudamus.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego przeżycia dzisiejszej Uroczystości!

Foto: Sławomir Mazur

 • Liturgia dnia

 • Msze Święte

  W niedziele i święta:
  8.00, 10.00, 12.00 i 17.00
  W tygodniu:
  17.00

 • Spowiedź

  codziennie 30 min. przed Mszą świętą

  w niedziele – w czasie Mszy świętej

 • Kancelaria Parafialna

  Najlepiej po prostu przyjść na Mszę świętą o godz. 17:00. Po liturgii pomodlić się jeszcze chwilę jakąś „białogońską” modlitwą, np. PRZEMIEŃ NAS, PANIE,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU CHRYSTE,/ I ZMIŁUJ SIĘ NAD NAMI, a potem śmiało wkroczyć do zakrystii… Znajdziemy tam jakiegoś pomocnego duszpasterza. Gdyby nikt nie nie okazał nam zainteresowania, to zawsze można sięgnąć po tajemniczą i niezawodną broń: zawołać „SOLO DIOS BASTA”, to na pewno poskutkuje!
  (wejście do kancelarii od ul. Fredry, obok zielonej kapliczki Świętej Joanny Beretty Molli)

 • RSS Diecezja Kielecka

 • Polecane

 • Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.