Boże Ciało 2022 r.

W czwartek, 16 czerwca 2022 r. obchodziliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. O godz. 10.00 rozpoczęła się uroczysta Eucharystia, której przewodniczył ks. Proboszcz.

Podczas homilii ks. Michał zachęcał, aby nieustannie dziękować za dar Eucharystii – że możemy w niej uczestniczyć codziennie i możemy nią się karmić. Zacytował także m.in. słowa św. Teresy od Dzieciątka Jezus, która z bólem serca przeżywając ludzką obojętność wobec Eucharystii pisała: „Gdyby ludzie znali wartość Eucharystii, służby porządkowe musiałby kierować ruchem u wejścia do kościołów”.

  

Po Komunii świętej wyruszyliśmy w procesji do czterech ołtarzy przygotowanych przez mieszkańców tradycyjnie wzdłuż ulicy Kolonia i ostatni – przy starym kościółku. Przy każdym ołtarzu została odczytana Ewangelia.

Na zakończenie procesji odśpiewaliśmy Litanię do Serca Pana Jezusa oraz hymn Te Deum Laudamus.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego przeżycia dzisiejszej Uroczystości!

Foto: Sławomir Mazur