Aktualności

Boże Ciało z Ewangelistami

W czwartek, 8 czerwca 2023 r. przeżywaliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – popularnie zwaną Świętem Bożego Ciała.

O godz. 10:00 rozpoczęła się uroczysta Msza święta, której przewodniczył ks. Michał, a homilię wygłosił ks. Tomasz. Po Mszy świętej wyruszyliśmy w procesji eucharystycznej ulicami naszej parafii do czterech ołtarzy. Przeszliśmy ulicą Kolonia, Druckiego-Lubeckiego i Fabryczną, aż do starego kościoła.

    

W tym roku towarzyszyły nam figury czterech ewangelistów, które są umieszczone w ołtarzu w starym kościele, a na czas remontu zostały przeniesione do nowego kościoła.

 

Na zakończenie procesji odśpiewaliśmy hymn Te Deum Laudamus i przyjęliśmy błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

Dziękujemy wszystkim,
którzy przyczynili się
do pięknego przeżycia dzisiejszej Uroczystości!

Foto: Sławomir Mazur

 • Liturgia dnia

 • Msze Święte

  W niedziele i święta:
  8.00, 10.00, 12.00 i 17.00
  W tygodniu:
  17.00

 • Spowiedź

  codziennie 30 min. przed Mszą świętą

  w niedziele – w czasie Mszy świętej

 • Kancelaria Parafialna

  Najlepiej po prostu przyjść na Mszę świętą o godz. 17:00. Po liturgii pomodlić się jeszcze chwilę jakąś „białogońską” modlitwą, np. PRZEMIEŃ NAS, PANIE,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU CHRYSTE,/ I ZMIŁUJ SIĘ NAD NAMI, a potem śmiało wkroczyć do zakrystii… Znajdziemy tam jakiegoś pomocnego duszpasterza. Gdyby nikt nie nie okazał nam zainteresowania, to zawsze można sięgnąć po tajemniczą i niezawodną broń: zawołać „SOLO DIOS BASTA”, to na pewno poskutkuje!
  (wejście do kancelarii od ul. Fredry, obok zielonej kapliczki Świętej Joanny Beretty Molli)

 • RSS Diecezja Kielecka

 • Polecane

 • Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.