Aktualności

Ciche Serce Jezusa

I poszła…

Odeszła od nas 16 lutego i chociaż głęboko przeżywamy to odejście, choć brakuje nam jej obecności, uśmiechu i dobroci – to raduje nas świadomość, że Siostra Elekta Maria Dzikowska od Cichego Serca Jezusa zanurzyła się już w niezgłębionej tajemnicy Boga i doświadcza szczęśliwego ukojenia swej tęsknoty. Siostra Elekta, nazaretanka, urodziła się 8 maja 1908 roku w Białogonie, niewielkiej miejscowości pod Kielcami. Przyszła na świat w rodzinie bardzo religijnej o wielkich tradycjach patriotycznych i wysokim wymiarze życia religijnego (…). Była człowiekiem głębokiej wiary i rozmodlenia. ogromnie wyciszona wewnętrznie, żaliła się czasem, że nie może trwać nieustannie w tej wielkiej kontemplacji Boga, za którą tęskniła. Szła przez życie tak cicho, jakby się lękała, że nie dosłyszy tych Bożych „zwiastowań”, które każdego dnia przynosiło życie i tego szeptu Bożego Serca, zlecającego wciąż nową misję. A przy tym jakże była otwarta na wszelkie sprawy ludzkie, na każdą krzywdę i cierpienie, na całą tę ludzką niedolę, którą zamknąć można w słowach poetki: „cudze mi serca w sercu płaczą” (ze wspomnień S. Stanisławy Niemeczek).

Siostra Elekta Maria (Zofia Stanisława) Dzikowska odeszła do wieczności 16 lutego 2002 r. – spoczywa na cmentarzu w Komańczy.

 • Liturgia dnia

 • Msze Święte

  W niedziele i święta:
  8.00, 10.00, 12.00 i 17.00
  W tygodniu:
  17.00

 • Spowiedź

  codziennie 30 min. przed Mszą świętą

  w niedziele – w czasie Mszy świętej

 • Kancelaria Parafialna

  Najlepiej po prostu przyjść na Mszę świętą o godz. 17:00. Po liturgii pomodlić się jeszcze chwilę jakąś „białogońską” modlitwą, np. PRZEMIEŃ NAS, PANIE,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU CHRYSTE,/ I ZMIŁUJ SIĘ NAD NAMI, a potem śmiało wkroczyć do zakrystii… Znajdziemy tam jakiegoś pomocnego duszpasterza. Gdyby nikt nie nie okazał nam zainteresowania, to zawsze można sięgnąć po tajemniczą i niezawodną broń: zawołać „SOLO DIOS BASTA”, to na pewno poskutkuje!
  (wejście do kancelarii od ul. Fredry, obok zielonej kapliczki Świętej Joanny Beretty Molli)

 • RSS Diecezja Kielecka

 • Polecane

 • Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.