Czesław Kaczmarek. Biskup Niezłomny

Biskup Kielecki Jan Piotrowski i Rafał Nowak – Dyrektor Wzgórza Zamkowego serdecznie zapraszają na film o życiu niezwykłego biskupa Czesława Kaczmarka. Film pokazuje dramat człowieka, którego władze PRL postanowiły zniszczyć i skazać na niepamięć. Niekończące się przesłuchiwania, brak kontaktu ze światem, fałszywe zeznania, doprowadziły do procesu, na którym biskupowi kieleckiemu postawiono absurdalne zarzuty: „kolaboracji z Niemcami, usiłowanie obalenia ustroju PRL i propagandę na rzecz waszyngtońsko-watykańskich mocodawców”. Biskup Czesław Kaczmarek stał się symbolem walki z komunizmem.
 
Reżyserem tego filmu jest dziennikarz TVP 3 Kielce p.Sławomir Mazur, nasz parafianin. Producentem filmu jest Wzgórze Zamkowe i Kuria Diecezjalna w Kielcach.
 
Zapraszamy wiernych 7 grudnia na godz. 17.00  do Wojewódzkiego Domu Kultury na specjalny pokaz filmu “Czesław Kaczmarek – Biskup niezłomny”. 
 
Film trwa 45 minut. Będzie poprzedzony krótkim słowem wstępnym. Wstęp wolny (bez biletów, bez wcześniejszej rezerwacji).