Aktualności

Czuwanie przy Grobie Pańskim i „święconka”

Po zakończeniu Liturgii Wielkiego Piątku rozpoczęła się adoracja przy Grobie Pańskim, która trwała do godz. 23.00 oraz przez całą Wielką Sobotę – aż do Wigilii Paschalnej.

Wiele osób przychodziło do naszego kościoła, aby trwać na modlitwie przy Grobie Chrystusa. O godz. 21.00 czuwanie prowadziła Wspólnota Domowego Kościoła – „Oaza Rodzin”. Była także możliwość skorzystania ze Spowiedzi Świętej.

Wielka Sobota jest dniem ciszy i czuwania przy Grobie Pańskim. W godzinach przedpołudniowych obyło się tradycyjne poświęcenie pokarmów świątecznych – w tym roku zachowując wszelkie przepisy sanitarne. Wierni gromadzili się w kościele i wokół niego z tradycyjną „święconką”.

Od godz. 12.00 w starym kościółku była możliwość skorzystania ze Spowiedzi Świętej, zakończona o godz. 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego.

Osoby, które nie mogły przybyć do kościoła na poświęcenie pokarmów zachęcamy, aby duchowo złączyły się z naszym Biskupem Janem Piotrowskim, który błogosławi świąteczne potrawy na YouTubie.

 • Liturgia dnia

 • Msze Święte

  W niedziele i święta:
  8.00, 10.00, 12.00 i 17.00
  W tygodniu:
  17.00

 • Spowiedź

  codziennie 30 min. przed Mszą świętą

  w niedziele – w czasie Mszy świętej

 • Kancelaria Parafialna

  Najlepiej po prostu przyjść na Mszę świętą o godz. 17:00. Po liturgii pomodlić się jeszcze chwilę jakąś „białogońską” modlitwą, np. PRZEMIEŃ NAS, PANIE,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU CHRYSTE,/ I ZMIŁUJ SIĘ NAD NAMI, a potem śmiało wkroczyć do zakrystii… Znajdziemy tam jakiegoś pomocnego duszpasterza. Gdyby nikt nie nie okazał nam zainteresowania, to zawsze można sięgnąć po tajemniczą i niezawodną broń: zawołać „SOLO DIOS BASTA”, to na pewno poskutkuje!
  (wejście do kancelarii od ul. Fredry, obok zielonej kapliczki Świętej Joanny Beretty Molli)

 • RSS Diecezja Kielecka

 • Polecane

 • Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.