Czuwanie przy Grobie Pańskim i „święconka”

Po zakończeniu Liturgii Wielkiego Piątku rozpoczęła się adoracja przy Grobie Pańskim, która trwała do godz. 23.00 oraz przez całą Wielką Sobotę – aż do Wigilii Paschalnej.

Wiele osób przychodziło do naszego kościoła, aby trwać na modlitwie przy Grobie Chrystusa. O godz. 21.00 czuwanie prowadziła Wspólnota Domowego Kościoła – „Oaza Rodzin”. Była także możliwość skorzystania ze Spowiedzi Świętej.

Wielka Sobota jest dniem ciszy i czuwania przy Grobie Pańskim. W godzinach przedpołudniowych obyło się tradycyjne poświęcenie pokarmów świątecznych – w tym roku zachowując wszelkie przepisy sanitarne. Wierni gromadzili się w kościele i wokół niego z tradycyjną „święconką”.

Od godz. 12.00 w starym kościółku była możliwość skorzystania ze Spowiedzi Świętej, zakończona o godz. 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego.

Osoby, które nie mogły przybyć do kościoła na poświęcenie pokarmów zachęcamy, aby duchowo złączyły się z naszym Biskupem Janem Piotrowskim, który błogosławi świąteczne potrawy na YouTubie.