Czwarta Planeta? Mistyczna i Misteryjna!

Na pamiątkę piątkowego spotkania w parafii Przemienienia Pańskiego na Białogonie – 20 maja – Ksiądz Arcybiskup Henryk Jagodziński otrzymał od Dzieciaków z Klas Trzecich specjalną koszulkę z flagami Polski i Ghany, bo wiadomo:  „Polska – Ghana dwa bratanki, i do tańca, i do różańca”! Okazuje się, że okazjonalna koszulka dla Księdza Arcybiskupa to nie koniec… Poniżej fragment „rozmowy”, jaką w piątkowy wieczór prowadziła Emilia z Julitą (albo Julita z Emilią), rozmowy jeszcze przed Pierwszą Komunią, o rozmaitych osobliwościach, które… „Tylko na Białogonie”!

Emilia: Co prawda koszulkę polsko-ghańską wydrukowano w nakładzie: JEDEN egzemplarz, ale mamy też kilka innych modeli dla Dzielnych Dzieciaków z Klas Trzecich. Pierwszy model nosi tytuł MISS-tyczny Białogon i jest przeznaczony dla dziewczyn.

Julita: Z tyłu widzimy nasz zabytkowy kościółek i słowa z piosenki: „Gdzieś na Ulicy Fabrycznej, spotkać się nam wypadnie…”, a z przodu 10 powodów, dla których warto odwiedzić parafię na Białogonie.

Emilia: Warto odwiedzić Białogon, bo tutaj w ramach Rekolekcji Bez Okazji poświęcamy pomarańcze i mandarynki, obok plebanii stoi Zagadka van Gogha, w Wielkim Poście śpiewamy „Drabinę do Nieba”, prowadzimy warsztaty literackie DCD, czyli Dopisz Ciąg Dalszy oraz modlimy się „Niebieską koronką”. 

Julita: Warto odwiedzić Białogon, bo u nas „Stasiuki”, czyli kiermasz przy starym kościele, stowarzyszenie JUVENTUS CHRISTIANA, Akademia Modlitwy „Magnalianum”, Wiosenny Rajd Rowerowy [w skrócie Wio – Raj – Ro] oraz anioł stróż naszej parafii, czyli Anioł Białogon. To wszystko na MISS-tycznych koszulkach z różowymi napisami!

Emilia: Hola, hola! Istnieją również specjalne koszulki dla chłopaków – model „MISTER-yjny Białogon”. Na nich również umieszczono 10 powodów, dla których warto nas odwiedzać.

Julita: Warto odwiedzić Białogon, bo u nas: święta Teresa Wielka i jej SOLO DIOS BASTA, flagi Świętego Józefa na starym kościółku, Nowenna Papieska,  „SMS za Rodzącą” i jeszcze APS, czyli Adwentowy Pocałunek Szczęścia.

Emilia: Wieczorny maraton czytelniczy „De imitatione”, niedzielna Ewangelia Młodych, Pizzeria Francesco z nauką języka włoskiego, „GRA O NIEBO” oraz Je – Raj – Ro, czyli Jesienny Rajd Rowerowy.

Julita: Już wkrótce trafią do nas te specjalne, mistyczne i misteryjne koszulki, które przypominają, że na Białogonie nie można się nudzić.

Emilia: Nie można się nudzić… bo mamy wspaniałych Gości, jak dzisiaj, z dalekiej Afryki! Prosimy Księdza Arcybiskupa o błogosławieństwo – i modlitwę za nas, jutro, o godzinie jedenastej. 

Julita: Tak jest –  jutro o jedenastej spotykamy się na uroczystości Pierwszej Komunii Świętej. Uwaga: przychodzimy ubrani na biało, bośmy z Białogonu! Czas na nasze mistyczne i misteryjne koszulki dopiero  nadchodzi.