Aktualności

Czwarta Planeta? Mistyczna i Misteryjna!

Na pamiątkę piątkowego spotkania w parafii Przemienienia Pańskiego na Białogonie – 20 maja – Ksiądz Arcybiskup Henryk Jagodziński otrzymał od Dzieciaków z Klas Trzecich specjalną koszulkę z flagami Polski i Ghany, bo wiadomo:  „Polska – Ghana dwa bratanki, i do tańca, i do różańca”! Okazuje się, że okazjonalna koszulka dla Księdza Arcybiskupa to nie koniec… Poniżej fragment „rozmowy”, jaką w piątkowy wieczór prowadziła Emilia z Julitą (albo Julita z Emilią), rozmowy jeszcze przed Pierwszą Komunią, o rozmaitych osobliwościach, które… „Tylko na Białogonie”!

Emilia: Co prawda koszulkę polsko-ghańską wydrukowano w nakładzie: JEDEN egzemplarz, ale mamy też kilka innych modeli dla Dzielnych Dzieciaków z Klas Trzecich. Pierwszy model nosi tytuł MISS-tyczny Białogon i jest przeznaczony dla dziewczyn.

Julita: Z tyłu widzimy nasz zabytkowy kościółek i słowa z piosenki: „Gdzieś na Ulicy Fabrycznej, spotkać się nam wypadnie…”, a z przodu 10 powodów, dla których warto odwiedzić parafię na Białogonie.

Emilia: Warto odwiedzić Białogon, bo tutaj w ramach Rekolekcji Bez Okazji poświęcamy pomarańcze i mandarynki, obok plebanii stoi Zagadka van Gogha, w Wielkim Poście śpiewamy „Drabinę do Nieba”, prowadzimy warsztaty literackie DCD, czyli Dopisz Ciąg Dalszy oraz modlimy się „Niebieską koronką”. 

Julita: Warto odwiedzić Białogon, bo u nas „Stasiuki”, czyli kiermasz przy starym kościele, stowarzyszenie JUVENTUS CHRISTIANA, Akademia Modlitwy „Magnalianum”, Wiosenny Rajd Rowerowy [w skrócie Wio – Raj – Ro] oraz anioł stróż naszej parafii, czyli Anioł Białogon. To wszystko na MISS-tycznych koszulkach z różowymi napisami!

Emilia: Hola, hola! Istnieją również specjalne koszulki dla chłopaków – model „MISTER-yjny Białogon”. Na nich również umieszczono 10 powodów, dla których warto nas odwiedzać.

Julita: Warto odwiedzić Białogon, bo u nas: święta Teresa Wielka i jej SOLO DIOS BASTA, flagi Świętego Józefa na starym kościółku, Nowenna Papieska,  „SMS za Rodzącą” i jeszcze APS, czyli Adwentowy Pocałunek Szczęścia.

Emilia: Wieczorny maraton czytelniczy „De imitatione”, niedzielna Ewangelia Młodych, Pizzeria Francesco z nauką języka włoskiego, „GRA O NIEBO” oraz Je – Raj – Ro, czyli Jesienny Rajd Rowerowy.

Julita: Już wkrótce trafią do nas te specjalne, mistyczne i misteryjne koszulki, które przypominają, że na Białogonie nie można się nudzić.

Emilia: Nie można się nudzić… bo mamy wspaniałych Gości, jak dzisiaj, z dalekiej Afryki! Prosimy Księdza Arcybiskupa o błogosławieństwo – i modlitwę za nas, jutro, o godzinie jedenastej. 

Julita: Tak jest –  jutro o jedenastej spotykamy się na uroczystości Pierwszej Komunii Świętej. Uwaga: przychodzimy ubrani na biało, bośmy z Białogonu! Czas na nasze mistyczne misteryjne koszulki dopiero  nadchodzi.

 

 • Liturgia dnia

 • Msze Święte

  W niedziele i święta:
  8.00, 10.00, 12.00 i 17.00
  W tygodniu:
  17.00

 • Spowiedź

  codziennie 30 min. przed Mszą świętą

  w niedziele – w czasie Mszy świętej

 • Kancelaria Parafialna

  Najlepiej po prostu przyjść na Mszę świętą o godz. 17:00. Po liturgii pomodlić się jeszcze chwilę jakąś „białogońską” modlitwą, np. PRZEMIEŃ NAS, PANIE,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU CHRYSTE,/ I ZMIŁUJ SIĘ NAD NAMI, a potem śmiało wkroczyć do zakrystii… Znajdziemy tam jakiegoś pomocnego duszpasterza. Gdyby nikt nie nie okazał nam zainteresowania, to zawsze można sięgnąć po tajemniczą i niezawodną broń: zawołać „SOLO DIOS BASTA”, to na pewno poskutkuje!
  (wejście do kancelarii od ul. Fredry, obok zielonej kapliczki Świętej Joanny Beretty Molli)

 • RSS Diecezja Kielecka

 • Polecane

 • Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.