Aktualności

Czy byłeś(aś) już na Roratach?

Codziennie o godz. 17.00 odprawiamy w naszym kościele Roraty – czyli Mszę św. ku czci Matki Bożej, którą sprawuje się w Adwencie. Eucharystia rozpoczyna się w ciemności. Dzieci z lampionami (dorośli ze świecami) oczekują na przyjście Jezusa Chrystusa.

W czasie kazania dowiadujemy się czym jest Eucharystia, poznajemy także osoby, które bardzo ukochały Mszę św. – m.in. św. Joanną Berettę Molla, czy bł. Carlo Acutisa. Także każdy z nas bardzo kocha Eucharystię więc… „Święci z Białogonu są wśród nas!”.

Każdego dnia jest głoszone specjalne kazanie dla dzieci, a na zakończenie Mszy św. są losowane nagrody.

 • Liturgia dnia

 • Msze Święte

  W niedziele i święta:
  8.00, 10.00, 12.00 i 17.00
  W tygodniu:
  17.00

 • Spowiedź

  codziennie 30 min. przed Mszą świętą

  w niedziele – w czasie Mszy świętej

 • Kancelaria Parafialna

  Najlepiej po prostu przyjść na Mszę świętą o godz. 17:00. Po liturgii pomodlić się jeszcze chwilę jakąś „białogońską” modlitwą, np. PRZEMIEŃ NAS, PANIE,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU CHRYSTE,/ I ZMIŁUJ SIĘ NAD NAMI, a potem śmiało wkroczyć do zakrystii… Znajdziemy tam jakiegoś pomocnego duszpasterza. Gdyby nikt nie nie okazał nam zainteresowania, to zawsze można sięgnąć po tajemniczą i niezawodną broń: zawołać „SOLO DIOS BASTA”, to na pewno poskutkuje!
  (wejście do kancelarii od ul. Fredry, obok zielonej kapliczki Świętej Joanny Beretty Molli)

 • RSS Diecezja Kielecka

 • Polecane

 • Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.