Aktualności

Drzewko Świętego Eliasza

Tuż za Kamieniem Przepowiadającym Pogodę wyrosło Drzewko Świętego Eliasza, którego znamy z Góry Przemienienia. Często powtarzamy, że Eliasz – prorok jak ogień – jest prorokiem w depresji (zob. 1 Krl 19, 4).

Jeżeli pragniesz odmówić jedną Zdrowaśkę za kogoś cierpiącego na smutek i lęk, a pojawiłeś się o poranku w okolicach kościoła parafialnego, to koniecznie ustaw się w taki sposób, aby Twój cień w czasie modlitwy padał na pień drzewa. Drzewo rzuca cień na trawę, Ty cienisz na drzewo… a święty Eliasz uśmiecha się z góry. Z Góry Przemienienia oczywiście. I pamiętaj, że anioł proroka Eliasza, czyli Sandalfon, jest opiekunem tych, którzy chcą nauczyć się prawdziwej modliwy oraz matek, oczekujących na narodziny swego dziecka.

PS. Wobec pytań o róże przy zakrystii, które na pergoli kwitną jak szalone – „co to za gatunek?” – są to rzecz jasna… Róże Białogońskie! Najpiękniej prezentują się o wschodzie słońca. Tak przynajmniej twierdzi Mały Książę.

 • Liturgia dnia

 • Msze Święte

  W niedziele i święta:
  8.00, 10.00, 12.00 i 17.00
  W tygodniu:
  17.00

 • Spowiedź

  codziennie 30 min. przed Mszą świętą

  w niedziele – w czasie Mszy świętej

 • Kancelaria Parafialna

  Najlepiej po prostu przyjść na Mszę świętą o godz. 17:00. Po liturgii pomodlić się jeszcze chwilę jakąś „białogońską” modlitwą, np. PRZEMIEŃ NAS, PANIE,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU CHRYSTE,/ I ZMIŁUJ SIĘ NAD NAMI, a potem śmiało wkroczyć do zakrystii… Znajdziemy tam jakiegoś pomocnego duszpasterza. Gdyby nikt nie nie okazał nam zainteresowania, to zawsze można sięgnąć po tajemniczą i niezawodną broń: zawołać „SOLO DIOS BASTA”, to na pewno poskutkuje!
  (wejście do kancelarii od ul. Fredry, obok zielonej kapliczki Świętej Joanny Beretty Molli)

 • RSS Diecezja Kielecka

 • Polecane

 • Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.