Duszpasterstwo Młodych

Tydzień temu naszą parafię odwiedziła młodzież ŚDM-owska, która wyrusza w tym roku do Lizbony na spotkanie z Papieżem, a od wczoraj przeżywamy rekolekcje, którym patronuje Święta Faustyna, apostołka Bożego Miłosierdzia. Warto zatem – przy tej okazji – wprowadzić istotne rozróżnienie pomiędzy Duszpasterstwem Młodzieży a Duszpasterstwem Młodych. To pierwsze oznacza po prostu opiekę duszpasterską nad ludźmi młodymi, organizowanie wspólnot, w których młodzież razem odkrywa tajemnice naszej wiary i zbliża się do Boga.

Natomiast ten drugi typ, Duszpasterstwo Młodych, oznacza coś większego: to udział młodych ludzi w misji ewangelizacji, udział młodych w życiu wspólnoty Kościoła, przekazywanie wiary swoim rówieśnikom. Zapraszamy do takiej aktywności w ramach trzech grup, które stanowią propozycję apostolstwa (nie tylko w Wielkim Poście).

Pierwsza grupa – GL (Grupa Liturgiczna), która czyta i śpiewa… na większą chwałę Bożą. Poszukujemy ludzi (nieważne, czy masz 8, 18 czy 80 lat, ważne, że nadal czujesz się młody duchem) do czytania i śpiewu podczas Mszy Świętej niedzielnej oraz w ciągu tygodnia.

Druga grupa – GD (Grupa Dramatyczna), która przygotuje scenki do zilustrowania niedzielnej Ewangelii. Na przykład historię pierwszych ludzi w Księdze Rodzaju: potrzebny chłopak i dziewczyna, jako Adam i Ewa, oraz ktoś, kto wystąpi w roli Drzewa i rzuci jabłkiem w stronę Adama, a ten sprytnie chwyci owoc i powie: Hm… cóż, zamawiałem pizzę, ale szarlotka też może być!

Trzecia grupa – GF (Grupa Filmowa) z setką pomysłów na krótkie nagrania z naszą parafią w roli głównej. Na stronie internetowej parafii zamieszczamy wiele tekstów i zdjęć, ale filmów jak na lekarstwo! Białogońskie Studio Filmowe w epoce Netflixa i Viaplaya – potrzebne od zaraz!