Aktualności

Dzieci I-komunijne odwiedziły Radio eM

Dzisiaj redakcję Radia eM Kielce odwiedzili mali goście. Dzieci I-komunijne z naszej parafii poznawały tajniki pracy w radiu – dowiedzieli się jak wyglądają obowiązki prezenterów i dziennikarzy. Czy im się podobało?

Amelka stwierdza, że chciałaby zostać dziennikarką. – Chciałabym nagrywać informacje do radia i być słynna – mówi. Podobne zdanie ma Emilka. – Chciałabym być dziennikarką, bo bardzo fajnie tu się siedzi. Ciekawe jest szukanie wiadomości w Internecie – zauważa.

Niektórzy dziennikarski debiut mają już za sobą. Tak jest w przypadku Adeliny, która przeprowadzała już wywiad ze swoją koleżanką. – Bardzo mi się to spodobało, od tamtej pory chcę pracować w radiu – zdradza.

Jednak jak to bywa, są gusta i guściki. Ola zdecydowanie stwierdza, że nie chciałaby być dziennikarką, ale prezenterką – już tak. – Wielu ludzi mówi co trzeba zrobić, co powoduje zamieszanie. Stresowałabym się też występowaniem przed innymi. Mogłabym jednak mówić do mikrofonu na antenie – przekonuje po krótkim wahaniu.

Kariery w roli dziennikarza nie wyobraża sobie też Nela. Podobnie Lilianka, której mimo to w radiu bardzo się podoba. Inne dzieci z kolei zauważają nietypowe zalety bycia dziennikarzem.

– Można siedzieć na krześle i odpoczywać. To na pewno bardzo fajne – ocenia Nela.

Wszystkim miłym gościom życzymy wyboru najlepszej ścieżki zawodowej – w radiu czy gdziekolwiek indziej!

    > Galeria zdjęć

 

 • Liturgia dnia

 • Msze Święte

  W niedziele i święta:
  8.00, 10.00, 12.00 i 17.00
  W tygodniu:
  17.00

 • Spowiedź

  codziennie 30 min. przed Mszą świętą

  w niedziele – w czasie Mszy świętej

 • Kancelaria Parafialna

  Najlepiej po prostu przyjść na Mszę świętą o godz. 17:00. Po liturgii pomodlić się jeszcze chwilę jakąś „białogońską” modlitwą, np. PRZEMIEŃ NAS, PANIE,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU CHRYSTE,/ I ZMIŁUJ SIĘ NAD NAMI, a potem śmiało wkroczyć do zakrystii… Znajdziemy tam jakiegoś pomocnego duszpasterza. Gdyby nikt nie nie okazał nam zainteresowania, to zawsze można sięgnąć po tajemniczą i niezawodną broń: zawołać „SOLO DIOS BASTA”, to na pewno poskutkuje!
  (wejście do kancelarii od ul. Fredry, obok zielonej kapliczki Świętej Joanny Beretty Molli)

 • RSS Diecezja Kielecka

 • Polecane

 • Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.