Dzieciaki piszą do KUL-u!

W dziejach epistolografii pojawia się nowa karta, może nie „wielka karta”, ale mała karteczka, którą zapisują Dzielne Dzieciaki z Białogonu. W odpowiedzi na wielkanocne słowo Księdza Rektora przygotowano „odpowiedź-życzenia”… być może przyszłych studentów Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Biskup Augustyn Łosiński erygował białogońską parafię 17 kwietnia 1918 r., w tym samym roku wystartował uniwersytet, którego pierwszym rektorem był ks. Idzi Radziszewski… a zatem coś nas łączy. W pasjonującej podróży przez świat, którą nazywamy życiem, wielkanocne jaja nie są zaproszeniem do zjedzenia jajecznicy na bekonie, ale symbolem nowego życia – z jajka wykluje się pisklę, najpierw nieopierzone i skrzeczące, ale za jakiś czas to właśnie ono przemieni się w ptaka, który wzbija się w niebo. (O ile nie jest strusiem nielotem). Pamiętajmy: każdy Wielki Geniusz wcześniej był Małym Geniuszem.