Aktualności

Dzieciaki piszą do KUL-u!

W dziejach epistolografii pojawia się nowa karta, może nie „wielka karta”, ale mała karteczka, którą zapisują Dzielne Dzieciaki z Białogonu. W odpowiedzi na wielkanocne słowo Księdza Rektora przygotowano „odpowiedź-życzenia”… być może przyszłych studentów Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Biskup Augustyn Łosiński erygował białogońską parafię 17 kwietnia 1918 r., w tym samym roku wystartował uniwersytet, którego pierwszym rektorem był ks. Idzi Radziszewski… a zatem coś nas łączy. W pasjonującej podróży przez świat, którą nazywamy życiem, wielkanocne jaja nie są zaproszeniem do zjedzenia jajecznicy na bekonie, ale symbolem nowego życia – z jajka wykluje się pisklę, najpierw nieopierzone i skrzeczące, ale za jakiś czas to właśnie ono przemieni się w ptaka, który wzbija się w niebo. (O ile nie jest strusiem nielotem). Pamiętajmy: każdy Wielki Geniusz wcześniej był Małym Geniuszem.

 • Liturgia dnia

 • Msze Święte

  W niedziele i święta:
  8.00, 10.00, 12.00 i 17.00
  W tygodniu:
  17.00

 • Spowiedź

  codziennie 30 min. przed Mszą świętą

  w niedziele – w czasie Mszy świętej

 • Kancelaria Parafialna

  Najlepiej po prostu przyjść na Mszę świętą o godz. 17:00. Po liturgii pomodlić się jeszcze chwilę jakąś „białogońską” modlitwą, np. PRZEMIEŃ NAS, PANIE,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU CHRYSTE,/ I ZMIŁUJ SIĘ NAD NAMI, a potem śmiało wkroczyć do zakrystii… Znajdziemy tam jakiegoś pomocnego duszpasterza. Gdyby nikt nie nie okazał nam zainteresowania, to zawsze można sięgnąć po tajemniczą i niezawodną broń: zawołać „SOLO DIOS BASTA”, to na pewno poskutkuje!
  (wejście do kancelarii od ul. Fredry, obok zielonej kapliczki Świętej Joanny Beretty Molli)

 • RSS Diecezja Kielecka

 • Polecane

 • Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.