Dzień Ministranta 2017

W dniu 9 września 2017 roku po raz XVII odbył się Diecezjalny Dzień Ministranta. Grupa 16 ministrantów naszej parafii wraz z opiekunami udała się na to niecodzienne spotkanie do Bazyliki Katedralnej w Kielcach. Podczas Mszy Świętej sprawowanej przez ks. biskupa Mariana Florczyka, wraz z duszpasterzami ministrantów, błogosławieństwo otrzymało 26 ministrantów pełniących funkcję ceremoniarza w zgromadzeniu liturgicznym. W homilii ksiądz biskup zaapelował o dumę ministrantów z ich służby, na wzór żołnierzy pełniących wartę przy grobie Nieznanego Żołnierza. Po Mszy Świętej udaliśmy się przed plac Bazyliki Katedralnej. Tam uczestniczyliśmy w koncercie  TAU- Piotra Kowalczyka, polskiego rapera, wokalisty, beatboxera, który opowiedział nam o swoich doświadczeniach i drodze do nawrócenia. Nie zabrakło także gier i konkursów. Gratulujemy zdobytych nagród 🙂 Szczególne podziękowanie składam p. Monice Zegadło za współorganizację wyjazdu.