Aktualności

Dzień Ministranta 2017

W dniu 9 września 2017 roku po raz XVII odbył się Diecezjalny Dzień Ministranta. Grupa 16 ministrantów naszej parafii wraz z opiekunami udała się na to niecodzienne spotkanie do Bazyliki Katedralnej w Kielcach. Podczas Mszy Świętej sprawowanej przez ks. biskupa Mariana Florczyka, wraz z duszpasterzami ministrantów, błogosławieństwo otrzymało 26 ministrantów pełniących funkcję ceremoniarza w zgromadzeniu liturgicznym. W homilii ksiądz biskup zaapelował o dumę ministrantów z ich służby, na wzór żołnierzy pełniących wartę przy grobie Nieznanego Żołnierza. Po Mszy Świętej udaliśmy się przed plac Bazyliki Katedralnej. Tam uczestniczyliśmy w koncercie  TAU- Piotra Kowalczyka, polskiego rapera, wokalisty, beatboxera, który opowiedział nam o swoich doświadczeniach i drodze do nawrócenia. Nie zabrakło także gier i konkursów. Gratulujemy zdobytych nagród 🙂 Szczególne podziękowanie składam p. Monice Zegadło za współorganizację wyjazdu. 

 • Liturgia dnia

 • Msze Święte

  W niedziele i święta:
  8.00, 10.00, 12.00 i 17.00
  W tygodniu:
  17.00

 • Spowiedź

  codziennie 30 min. przed Mszą świętą

  w niedziele – w czasie Mszy świętej

 • Kancelaria Parafialna

  Najlepiej po prostu przyjść na Mszę świętą o godz. 17:00. Po liturgii pomodlić się jeszcze chwilę jakąś „białogońską” modlitwą, np. PRZEMIEŃ NAS, PANIE,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU CHRYSTE,/ I ZMIŁUJ SIĘ NAD NAMI, a potem śmiało wkroczyć do zakrystii… Znajdziemy tam jakiegoś pomocnego duszpasterza. Gdyby nikt nie nie okazał nam zainteresowania, to zawsze można sięgnąć po tajemniczą i niezawodną broń: zawołać „SOLO DIOS BASTA”, to na pewno poskutkuje!
  (wejście do kancelarii od ul. Fredry, obok zielonej kapliczki Świętej Joanny Beretty Molli)

 • RSS Diecezja Kielecka

 • Polecane

 • Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.