Dzień Papieski ze Świętą Joanną

W niedzielę, 10 października 2021 r. gościliśmy w naszej parafii ks. Zygmunta Kwiecińskiego – proboszcza i kustosza Sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia w Piekoszowie, który wygłosił Słowo Boże.

    

Podczas homilii ks. Kwieciński przybliżył nam postać św. Joanny Beretty Molli, której relikwie posiada Parafia w Piekoszowie. Ta niedziela to także XXI Dzień Papieski. – Święta Joanna ma wiele wspólnego ze Świętym Papieżem. To właśnie on w 1994 r. ją beatyfikował, a w 2004 r. kanonizował – mówił ks. Kwieciński.

Na zakończenie Mszy świętej ks. Proboszcz Stefan przypomniał, że w naszej parafii, a dokładnie przy wejściu do kancelarii znajduje się kapliczka św. Joanny Beretty Molli. – Przechodząc obok niej odmówmy jedne „Zdrowaś Maryjo” za poczęte dzieci, a drugie za matki, które spodziewają się potomstwa – zachęcał ks. Proboszcz.

W dzisiejszą niedzielę przed kościołami w naszej Ojczyźnie odbywała się zbiórka ofiar na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia – przeznaczonych na stypendia dla biednej młodzieży. Za wszystkie złożone ofiary składamy z serca płynące „Bóg zapłać”.