Aktualności

Dzień Papieski ze Świętą Joanną

W niedzielę, 10 października 2021 r. gościliśmy w naszej parafii ks. Zygmunta Kwiecińskiego – proboszcza i kustosza Sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia w Piekoszowie, który wygłosił Słowo Boże.

    

Podczas homilii ks. Kwieciński przybliżył nam postać św. Joanny Beretty Molli, której relikwie posiada Parafia w Piekoszowie. Ta niedziela to także XXI Dzień Papieski. – Święta Joanna ma wiele wspólnego ze Świętym Papieżem. To właśnie on w 1994 r. ją beatyfikował, a w 2004 r. kanonizował – mówił ks. Kwieciński.

Na zakończenie Mszy świętej ks. Proboszcz Stefan przypomniał, że w naszej parafii, a dokładnie przy wejściu do kancelarii znajduje się kapliczka św. Joanny Beretty Molli. – Przechodząc obok niej odmówmy jedne „Zdrowaś Maryjo” za poczęte dzieci, a drugie za matki, które spodziewają się potomstwa – zachęcał ks. Proboszcz.

W dzisiejszą niedzielę przed kościołami w naszej Ojczyźnie odbywała się zbiórka ofiar na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia – przeznaczonych na stypendia dla biednej młodzieży. Za wszystkie złożone ofiary składamy z serca płynące „Bóg zapłać”.

 • Liturgia dnia

 • Msze Święte

  W niedziele i święta:
  8.00, 10.00, 12.00 i 17.00
  W tygodniu:
  17.00

 • Spowiedź

  codziennie 30 min. przed Mszą świętą

  w niedziele – w czasie Mszy świętej

 • Kancelaria Parafialna

  Najlepiej po prostu przyjść na Mszę świętą o godz. 17:00. Po liturgii pomodlić się jeszcze chwilę jakąś „białogońską” modlitwą, np. PRZEMIEŃ NAS, PANIE,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU CHRYSTE,/ I ZMIŁUJ SIĘ NAD NAMI, a potem śmiało wkroczyć do zakrystii… Znajdziemy tam jakiegoś pomocnego duszpasterza. Gdyby nikt nie nie okazał nam zainteresowania, to zawsze można sięgnąć po tajemniczą i niezawodną broń: zawołać „SOLO DIOS BASTA”, to na pewno poskutkuje!
  (wejście do kancelarii od ul. Fredry, obok zielonej kapliczki Świętej Joanny Beretty Molli)

 • RSS Diecezja Kielecka

 • Polecane

 • Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.