Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym

W najbliższą niedzielę, 12 listopada będziemy przeżywać Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Poprzez modlitwę i wsparcie materialne będziemy pamiętać o naszych braciach, którzy odczuwają piętno prześladowań za wiarę. 

W tym roku zbiórka pieniędzy przeznaczona jest dla chrześcijan na Bliskim Wschodzie. Trwające wojny w Iraku i Syrii oraz, tak zwana, arabska wiosna doprowadziły do załamania struktury społecznej w tym regionie. Ludzie wszystkich wyznań uciekają z Bliskiego Wschodu na skutek przemocy fundamentalistów z tzw. Państwa Islamskiego.

PKWP szacuje, że 105 tys. chrześcijan ginie rocznie za wiarę w Chrystusa, a 200 mln chrześcijan na całym świecie jest brutalnie prześladowanych. W 116 krajach łamane jest prawo do wolności religijnej, a 350 mln chrześcijan jest poddawanych jest różnym formom dyskryminacji.

Modlitwą oraz ofiarą pomóżmy tym, którzy oczekują naszego wsparcia.