Aktualności

Eucharystyczne Serce Jezusa

22 czerwca to liturgiczne wspomnienie Eucharystycznego Serca Jezusa. Święto „narodziło się” w czasach papieża Leona XIII, który 17 lutego 1903 r. w rzymskim kościele Świętego Joachima ustanowił Arcybractwo Eucharystycznego Serca Jezusa. Z tej właśnie okazji dzisiaj… kilka zdań z dzieła IN SINU JESU – słowa Pana Jezusa do tych, którzy przychodzą, aby adorować Jego Eucharystyczne Oblicze:

Modlitwa adoracji nie jest czymś trudnym. Jest pełnym pokoju trwaniem w mojej obecności, odpoczywaniem w  blasku mojego Eucharystycznego Oblicza, w bliskości mojego Eucharystycznego Serca. Słowa i myśli, choć czasem pomocne, nie są konieczne. To czego pragnę od kogoś adorującego Mnie w duchu i  prawdzie, to serce rozpalone miłością, serce zadowolone z przebywania w mojej obecności, ciche i pełne pokoju, pragnące tylko jednego: kochać Mnie i  przyjmować moją miłość. Łatwe, a zarazem trudne. To mój osobisty dar dla duszy, która o to prosi. Proś zatem o dar adoracji.

 • Liturgia dnia

 • Msze Święte

  W niedziele i święta:
  8.00, 10.00, 12.00 i 17.00
  W tygodniu:
  17.00

 • Spowiedź

  codziennie 30 min. przed Mszą świętą

  w niedziele – w czasie Mszy świętej

 • Kancelaria Parafialna

  Najlepiej po prostu przyjść na Mszę świętą o godz. 17:00. Po liturgii pomodlić się jeszcze chwilę jakąś „białogońską” modlitwą, np. PRZEMIEŃ NAS, PANIE,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU CHRYSTE,/ I ZMIŁUJ SIĘ NAD NAMI, a potem śmiało wkroczyć do zakrystii… Znajdziemy tam jakiegoś pomocnego duszpasterza. Gdyby nikt nie nie okazał nam zainteresowania, to zawsze można sięgnąć po tajemniczą i niezawodną broń: zawołać „SOLO DIOS BASTA”, to na pewno poskutkuje!
  (wejście do kancelarii od ul. Fredry, obok zielonej kapliczki Świętej Joanny Beretty Molli)

 • RSS Diecezja Kielecka

 • Polecane

 • Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.