Aktualności

Ewangelia „Godzinkami” Śpiewana

Czuwajcie, bo nie znacie dnia ani godziny (Mt 25, 13). Ostatnie słowo z niedzielnej Ewangelii zaprasza nas do „czuwania”. Matka Boża jest „Panną mądrą”, ponieważ potrafi czuwać (scena Zwiastowania w Nazarecie) oraz jest czujna (gody w Kanie Galilejskiej). W Litanii loretańskiej nazwana jest Panną roztropnąStolicą mądrością. Niechaj uczy nas mądrości i pokory, niech wyrwie nas z potężnych nieprzyjaciół mocy! Przybądź nam, Miłościwa Pani, ku pomocy…!

Zawitaj Panno Mądra, Domie Poświęcony,
Siedmioma kolumnami pięknie ozdobiony.
Od wszelakiej zarazy świata ochroniona,
Pierwej święta w żywocie matki, niż zrodzona.
Tyś Matką wszech żyjących,
Tyś jest Świętych drzwiami;
Nowa Gwiazdo z Jakuba, Tyś nad Aniołami.
Ogromna czartu jesteś, w szyku obóz silny,
Bądź chrześcijan ucieczką i port nieomylny.

 • Liturgia dnia

 • Msze Święte

  W niedziele i święta:
  8.00, 10.00, 12.00 i 17.00
  W tygodniu:
  17.00

 • Spowiedź

  codziennie 30 min. przed Mszą świętą

  w niedziele – w czasie Mszy świętej

 • Kancelaria Parafialna

  Najlepiej po prostu przyjść na Mszę świętą o godz. 17:00. Po liturgii pomodlić się jeszcze chwilę jakąś „białogońską” modlitwą, np. PRZEMIEŃ NAS, PANIE,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU CHRYSTE,/ I ZMIŁUJ SIĘ NAD NAMI, a potem śmiało wkroczyć do zakrystii… Znajdziemy tam jakiegoś pomocnego duszpasterza. Gdyby nikt nie nie okazał nam zainteresowania, to zawsze można sięgnąć po tajemniczą i niezawodną broń: zawołać „SOLO DIOS BASTA”, to na pewno poskutkuje!
  (wejście do kancelarii od ul. Fredry, obok zielonej kapliczki Świętej Joanny Beretty Molli)

 • RSS Diecezja Kielecka

 • Polecane

 • Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.