Aktualności

„Ewangelia Młodych” o Dobrym Pasterzu

W 4 Niedzielę Wielkanocną, 25 kwietnia 2021 r. w naszym kościele już po raz piąty głosiliśmy „Ewangelię Młodych” w stylu białogońskim – tym razem o Dobrym Pasterzu.

             >> Ewangelia młodych (Niedziela Dobrego Pasterza)

ZADANIE DOMOWE

W maju w naszej diecezji peregrynacja Świętego Józefa. Spróbujmy w tym tygodniu podjąć indywidualne ćwiczenia z milczenia. Naśladując Milczącego Oblubieńca z Nazaretu. Trzy minuty w milczeniu? To dobre lekarstwo na nasze rozgorączkowane gadulstwo. Niechaj uspokoi się serce i ostygnie głowa. W milczeniu siła! Pamiętajmy o dewizie Świętego Józefa:

Ręce przy pracy!

Serce przy Bogu!

Język za zębami!

    

 

 • Liturgia dnia

 • Msze Święte

  W niedziele i święta:
  8.00, 10.00, 12.00 i 17.00
  W tygodniu:
  17.00

 • Spowiedź

  codziennie 30 min. przed Mszą świętą

  w niedziele – w czasie Mszy świętej

 • Kancelaria Parafialna

  Najlepiej po prostu przyjść na Mszę świętą o godz. 17:00. Po liturgii pomodlić się jeszcze chwilę jakąś „białogońską” modlitwą, np. PRZEMIEŃ NAS, PANIE,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU CHRYSTE,/ I ZMIŁUJ SIĘ NAD NAMI, a potem śmiało wkroczyć do zakrystii… Znajdziemy tam jakiegoś pomocnego duszpasterza. Gdyby nikt nie nie okazał nam zainteresowania, to zawsze można sięgnąć po tajemniczą i niezawodną broń: zawołać „SOLO DIOS BASTA”, to na pewno poskutkuje!
  (wejście do kancelarii od ul. Fredry, obok zielonej kapliczki Świętej Joanny Beretty Molli)

 • RSS Diecezja Kielecka

 • Polecane

 • Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.