Gaudete! Gaudete!

Całkiem niedawno, w ramach wędrówki do Betlejem, którą odbywamy pod najlepszym z możliwych patronatem Świętego Archanioła Gabriela (realizując program adwentowych spotkań „Małego Gościa Niedzielnego”), nawiedziliśmy Górę Oliwną, a potem w zakrystii – a jakże w zakrystii – dzieciaki z Parafii Białogońskiej  dokonały radosnej degustacji oliwek. Różnego rodzaju oliwek. A Teraz Ta Jemioła… I nieoczekiwane wydarzenie pod kryptonimem APS!

APS, czyli Adwentowy Pocałunek Szczęścia. W Czwartą Niedzielę Adwentu, czemu nie? Skoro Trzecia Niedziela była radosną Niedzielą Gaudete, więc – gdy blisko już Pan – Czwarta Niedziela niechaj będzie jeszcze radośniejszą Niedzielą Gaudete-Gaudete! Jeszcze więcej radości…! I jeszcze więcej szczęścia…!

W Czwartą Niedzielę Adwentu stajemy pod Naszą Parafialną Jemiołą, która zaprasza – skoro Narodzenie Pana Jezusa tuż tuż – do miłości i przebaczenia, do prostego i poruszającego gestu: Przekażcie sobie pocałunek miłości! Skoro jemioła, więc pocałunek, adwentowy pocałunek, a nawet Adwentowy Pocałunek Szczęścia (w skrócie APS).

Jednak wobec obecnych covidowych zakazów i omikronowych restrykcji (No Kiss – No Covid), trudno spotkać się pod jemiołą. Dlatego w Parafii Przemienienia Pańskiego w Kielcach-Białogonie niezwykłe wydarzenie-zagadkę:

APS + GPS = ?

Zagadkowe APS + GPS oznacza chwilę, w której próbujemy połączyć ziemię z niebem. Stajemy wspólnie pod jemiołą, słuchamy nauk niezawodnego GPS-a („Gabriel Prowadzi Skutecznie”), a swojego Anioła Stróża prosimy, aby złożył pocałunek szczęścia na naszych sercach. Adwentowy Pocałunek Szczęścia… aby więcej kochać. I jeszcze – jedna „zdrowaśka” za nasze rodziny, aby stawały się podobne do Świętej Rodziny. Nie tylko w adwencie. Gabriel aż cmoka z zachwytu: Anielski Rok 2022 na Białogonie…? Ależ TAK!