I Komunia Święta 2024

Pierwsza Komunia Święta – 18 Maja

Choć minęło już kilka dni od uroczystości I Komunii Świętej w naszej parafii, to jednak przeżywamy jutro Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – dzień, w którym w sposób szczególny chcemy podziękować Bogu za dar jakim jest Chrystus pod postacią chleba.

W tym roku w naszej parafii w pełni do Eucharystii przystąpiło 40 dzieci. Gdy popatrzymy na zdjęcia, to widzimy autentyczną radość i wzruszenie. Myślę, że to właśnie jedna z tych cech, o których mówił Jezus wskazując na dziecko jako wzór (o czym słyszeliśmy w ostatnim dniu Białego Tygodnia). Czasem wydaje się, że brakuje nam tej autentycznej, wewnętrznej radości, z tego spotkania z Chrystusem w Eucharystii. W takich momentach warto wrócić myślą do swojej I Komunii Świętej (nawet jeśli to było bardzo dawno temu;).  Niosąc dary 15 maja 2004 roku, w najśmielszych marzeniach nie przewidywałem, że kiedyś także na moje słowa Bóg będzie stawał się obecny na ołtarzu. Kto wie, gdzie Duch Święty poprowadzi tą 40… Bo to wcale nie koniec, ale dopiero początek niesamowitej duchowej drogi. Warto nią podążać, bo tam czeka jeszcze niejeden skarb do odkrycia.

ks. Michał