Aktualności

Imieniny Księży Michałów

W środę, 29 września 2021 r. obchodziliśmy Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. To dzień imienin ks. Michała oraz ks. prof. Michała Olejarczyka, który pomaga w naszej parafii.

O godz. 17.00 rozpoczęła się Msza święta, której przewodniczył ks. dr Mirosław Cisowski – wikariusz biskupi ds. duszpasterstwa. Wraz z nim koncelebrowali: ks. Dariusz Gącik – oficjał Sądu Biskupiego w Kielcach, ks. Filip Korban – wikariusz w Słomnikach, księża solenizanci oraz ks. Proboszcz i ks. Tomasz.

Po Komunii świętej dzieci I-komunijne oraz przedstawiciele grup parafialnych złożyli życzenia imieninowe. Miał także miejsce obrzęd przyjęcia osób do tzw. Margaretki – kolejne osoby zobowiązały się do modlitwy w intencji naszego ks. Michała, aż do dnia jego śmierci.

Przed błogosławieństwem nie mogło zabraknąć modlitwy do św. Michała Archanioła: Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Wychodząc z kościoła wszyscy mogli poczęstować się „Michałkami”.

Foto: Sławomir Mazur

 

 • Liturgia dnia

 • Msze Święte

  W niedziele i święta:
  8.00, 10.00, 12.00 i 17.00
  W tygodniu:
  17.00

 • Spowiedź

  codziennie 30 min. przed Mszą świętą

  w niedziele – w czasie Mszy świętej

 • Kancelaria Parafialna

  Najlepiej po prostu przyjść na Mszę świętą o godz. 17:00. Po liturgii pomodlić się jeszcze chwilę jakąś „białogońską” modlitwą, np. PRZEMIEŃ NAS, PANIE,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU CHRYSTE,/ I ZMIŁUJ SIĘ NAD NAMI, a potem śmiało wkroczyć do zakrystii… Znajdziemy tam jakiegoś pomocnego duszpasterza. Gdyby nikt nie nie okazał nam zainteresowania, to zawsze można sięgnąć po tajemniczą i niezawodną broń: zawołać „SOLO DIOS BASTA”, to na pewno poskutkuje!
  (wejście do kancelarii od ul. Fredry, obok zielonej kapliczki Świętej Joanny Beretty Molli)

 • RSS Diecezja Kielecka

 • Polecane

 • Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.