Imieniny Księży Michałów

W środę, 29 września 2021 r. obchodziliśmy Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. To dzień imienin ks. Michała oraz ks. prof. Michała Olejarczyka, który pomaga w naszej parafii.

O godz. 17.00 rozpoczęła się Msza święta, której przewodniczył ks. dr Mirosław Cisowski – wikariusz biskupi ds. duszpasterstwa. Wraz z nim koncelebrowali: ks. Dariusz Gącik – oficjał Sądu Biskupiego w Kielcach, ks. Filip Korban – wikariusz w Słomnikach, księża solenizanci oraz ks. Proboszcz i ks. Tomasz.

Po Komunii świętej dzieci I-komunijne oraz przedstawiciele grup parafialnych złożyli życzenia imieninowe. Miał także miejsce obrzęd przyjęcia osób do tzw. Margaretki – kolejne osoby zobowiązały się do modlitwy w intencji naszego ks. Michała, aż do dnia jego śmierci.

Przed błogosławieństwem nie mogło zabraknąć modlitwy do św. Michała Archanioła: Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Wychodząc z kościoła wszyscy mogli poczęstować się „Michałkami”.

Foto: Sławomir Mazur