Aktualności

Inicjatywa #Święty4ever również na Białogonie

W niedzielę, 3 stycznia 2021 r. gościliśmy w naszej parafii ks. Tomasza Jarosza z archidiecezji krakowskiej, studiującego w Rzymie, koordynatora inicjatywy #Święty4ever, która narodziła się w parafii Kazimierza Mała.

Inicjatywa #Święty4ever jest zachętą do modlitwy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, poznania jego nauczania, okazania pomocy potrzebującemu. W jej ramach ważne jest również dzielenie się świadectwem poprzez wstawienie wizerunku papieża Polaka w mediach społecznościowych z hashtagiem #Święty4ever oraz w oknach swoich domów, a także wywieszeniu flagi papieskiej. Akcja posiada swoje konto na Facebooku, Twitterze oraz Instagramie @swiety4ever.

Hasło inicjatywy „Św. Jan Paweł ze mną na zawsze” jest bardzo osobistym wyznaniem, mającym świadczyć, że więź uczestnika akcji z tym świętym jest duża, a pamięć o nim jest bardzo żywa.

– W każdy poniedziałek, środę oraz piątek na oficjalnych kontach akcji w mediach społecznościowych są publikowane fragmenty nauczania św. Jana Pawła II – mówił podczas homilii ks. Jarosz.

Zachęcamy, aby codziennie o godz. 21.37 – w godzinie śmierci Papieża Polaka – wziąć do ręki Litanię do św. Jana Pawła II i pochylić się nad jednym wezwaniem.

 

 • Liturgia dnia

 • Msze Święte

  W niedziele i święta:
  8.00, 10.00, 12.00 i 17.00
  W tygodniu:
  17.00

 • Spowiedź

  codziennie 30 min. przed Mszą świętą

  w niedziele – w czasie Mszy świętej

 • Kancelaria Parafialna

  Najlepiej po prostu przyjść na Mszę świętą o godz. 17:00. Po liturgii pomodlić się jeszcze chwilę jakąś „białogońską” modlitwą, np. PRZEMIEŃ NAS, PANIE,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU CHRYSTE,/ I ZMIŁUJ SIĘ NAD NAMI, a potem śmiało wkroczyć do zakrystii… Znajdziemy tam jakiegoś pomocnego duszpasterza. Gdyby nikt nie nie okazał nam zainteresowania, to zawsze można sięgnąć po tajemniczą i niezawodną broń: zawołać „SOLO DIOS BASTA”, to na pewno poskutkuje!
  (wejście do kancelarii od ul. Fredry, obok zielonej kapliczki Świętej Joanny Beretty Molli)

 • RSS Diecezja Kielecka

 • Polecane

 • Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.