Inicjatywa #Święty4ever również na Białogonie

W niedzielę, 3 stycznia 2021 r. gościliśmy w naszej parafii ks. Tomasza Jarosza z archidiecezji krakowskiej, studiującego w Rzymie, koordynatora inicjatywy #Święty4ever, która narodziła się w parafii Kazimierza Mała.

Inicjatywa #Święty4ever jest zachętą do modlitwy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, poznania jego nauczania, okazania pomocy potrzebującemu. W jej ramach ważne jest również dzielenie się świadectwem poprzez wstawienie wizerunku papieża Polaka w mediach społecznościowych z hashtagiem #Święty4ever oraz w oknach swoich domów, a także wywieszeniu flagi papieskiej. Akcja posiada swoje konto na Facebooku, Twitterze oraz Instagramie @swiety4ever.

Hasło inicjatywy „Św. Jan Paweł ze mną na zawsze” jest bardzo osobistym wyznaniem, mającym świadczyć, że więź uczestnika akcji z tym świętym jest duża, a pamięć o nim jest bardzo żywa.

– W każdy poniedziałek, środę oraz piątek na oficjalnych kontach akcji w mediach społecznościowych są publikowane fragmenty nauczania św. Jana Pawła II – mówił podczas homilii ks. Jarosz.

Zachęcamy, aby codziennie o godz. 21.37 – w godzinie śmierci Papieża Polaka – wziąć do ręki Litanię do św. Jana Pawła II i pochylić się nad jednym wezwaniem.