Aktualności

J + M + J 2023

W wigilię Uroczystości Objawienia Pańskiego na ulicy Pańskiej pojawiła się nowina, że w tym roku zamiast trzech mędrców, magów czy króli przybędą do naszej parafii trzej bracia franciszkanie: Viator, Fidelis i Ignacy.

Viator przypomni, że wszyscy jesteśmy pielgrzymami w drodze do nieba. Fidelis powtórzy słowa Papieża Benedykta: „Trwajcie mocni w wierze”. Ignacy wleje w serca nadzieję i ogień Ducha Świętego.

Z okazji Święta Trzech Króli prezentujemy cztery zdjęcia, które przekazali parafianie podczas tegorocznej wizyty duszpasterskiej.

Na pierwszym – Ojcowie Franciszkanie, pamiątka misji, rok 1936. Druga fotografia z widokiem kościoła oraz nadrukiem na odwrocie: „Pamiątka pierwszego odpustu w Białogonie, dn. 6-Vlll-1918 r. Fot. J. Kłodawski”. Trzecie zdjęcie z Fraciszkańską Szóstką podaje datę misji: 27-X/3-Xl-1929, a ostatnie opatrzono na odwrocie opisem: „Ministranci, maj 1944, fot. T. Rylski”.

 • Liturgia dnia

 • Msze Święte

  W niedziele i święta:
  8.00, 10.00, 12.00 i 17.00
  W tygodniu:
  17.00

 • Spowiedź

  codziennie 30 min. przed Mszą świętą

  w niedziele – w czasie Mszy świętej

 • Kancelaria Parafialna

  Najlepiej po prostu przyjść na Mszę świętą o godz. 17:00. Po liturgii pomodlić się jeszcze chwilę jakąś „białogońską” modlitwą, np. PRZEMIEŃ NAS, PANIE,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU CHRYSTE,/ I ZMIŁUJ SIĘ NAD NAMI, a potem śmiało wkroczyć do zakrystii… Znajdziemy tam jakiegoś pomocnego duszpasterza. Gdyby nikt nie nie okazał nam zainteresowania, to zawsze można sięgnąć po tajemniczą i niezawodną broń: zawołać „SOLO DIOS BASTA”, to na pewno poskutkuje!
  (wejście do kancelarii od ul. Fredry, obok zielonej kapliczki Świętej Joanny Beretty Molli)

 • RSS Diecezja Kielecka

 • Polecane

 • Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.