Aktualności

Kajakami na Fatimę

Która z form jest poprawna: na Ukrainie – czy też w Ukrainie? Oto problem filologiczny, który w ostatnich miesiącach trapi wielu Polaków. Chociaż wolontariusze zgodnie twierdzą, iż bardziej istotny jest duch miłosierdzia niż kompetencje językoznawcze (a niezależnie od tego, czy wolimy „na”, czy też opowiadamy się za przyimkiem „w”, wszyscy wracamy do domu „z”… z Ukrainy). 

Poniżej kilka fotografii z sobotniej wyprawy kajakowej, która przed chwilą się zakończyła, bowiem wracamy „na” Fatimę. Otóż to, czyż nie powinno się sięgnąć po formę – do Fatimy? Po kajakach ruszamy do Fatimy…! – całkiem optymistycznie zabrzmiało. I poprawnie. I prawie po portugalsku. No ale nasze Kajakowe Towarzystwo (a może bardziej TK, Towarzystwo Kajakowe) wraca na… na… na Nabożeństwo Fatimskie. Płyniemy na Fatimę, a Papież uśmiecha się z nieba. Do nas…! 

 • Liturgia dnia

 • Msze Święte

  W niedziele i święta:
  8.00, 10.00, 12.00 i 17.00
  W tygodniu:
  17.00

 • Spowiedź

  codziennie 30 min. przed Mszą świętą

  w niedziele – w czasie Mszy świętej

 • Kancelaria Parafialna

  Najlepiej po prostu przyjść na Mszę świętą o godz. 17:00. Po liturgii pomodlić się jeszcze chwilę jakąś „białogońską” modlitwą, np. PRZEMIEŃ NAS, PANIE,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU CHRYSTE,/ I ZMIŁUJ SIĘ NAD NAMI, a potem śmiało wkroczyć do zakrystii… Znajdziemy tam jakiegoś pomocnego duszpasterza. Gdyby nikt nie nie okazał nam zainteresowania, to zawsze można sięgnąć po tajemniczą i niezawodną broń: zawołać „SOLO DIOS BASTA”, to na pewno poskutkuje!
  (wejście do kancelarii od ul. Fredry, obok zielonej kapliczki Świętej Joanny Beretty Molli)

 • RSS Diecezja Kielecka

 • Polecane

 • Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.