„Karmel na Białogonie”

Niedziela, 24 października – to Światowy Dzień Misyjny, który rozpoczyna Tydzień Misyjny. W naszej parafii dużo się działo…

Przez cały dzień gościliśmy o. Pawła Baranieckiego OCD, karmelitę, który głosił Słowo Boże, wskazując nam na potrzebę prawdziwej modlitwy. Wielką pomocą okazał się mural, który od jakiegoś czasu jest umieszczony obok kościoła, a który właśnie przedstawia m.in. duchowość karmelitańską. Ks. Proboszcz zauważył, że dzisiejszą niedzielę można nazwać „Karmelem na Białogonie”.

Gościliśmy także w naszej parafii Policjantów, którzy przypomnieli nam podstawowe zasady bezpieczeństwa – a to w związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych.

  > Apel Policji

W przededniu 1 rocznicy  śmierci ks. kanonika Stanisława Kapicy, o godz. 15.00 zgromadziliśmy się przy jego grobie, aby odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego.