Aktualności

„Karmel na Białogonie”

Niedziela, 24 października – to Światowy Dzień Misyjny, który rozpoczyna Tydzień Misyjny. W naszej parafii dużo się działo…

Przez cały dzień gościliśmy o. Pawła Baranieckiego OCD, karmelitę, który głosił Słowo Boże, wskazując nam na potrzebę prawdziwej modlitwy. Wielką pomocą okazał się mural, który od jakiegoś czasu jest umieszczony obok kościoła, a który właśnie przedstawia m.in. duchowość karmelitańską. Ks. Proboszcz zauważył, że dzisiejszą niedzielę można nazwać „Karmelem na Białogonie”.

Gościliśmy także w naszej parafii Policjantów, którzy przypomnieli nam podstawowe zasady bezpieczeństwa – a to w związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych.

  > Apel Policji

W przededniu 1 rocznicy  śmierci ks. kanonika Stanisława Kapicy, o godz. 15.00 zgromadziliśmy się przy jego grobie, aby odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

 • Liturgia dnia

 • Msze Święte

  W niedziele i święta:
  8.00, 10.00, 12.00 i 17.00
  W tygodniu:
  17.00

 • Spowiedź

  codziennie 30 min. przed Mszą świętą

  w niedziele – w czasie Mszy świętej

 • Kancelaria Parafialna

  Najlepiej po prostu przyjść na Mszę świętą o godz. 17:00. Po liturgii pomodlić się jeszcze chwilę jakąś „białogońską” modlitwą, np. PRZEMIEŃ NAS, PANIE,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU CHRYSTE,/ I ZMIŁUJ SIĘ NAD NAMI, a potem śmiało wkroczyć do zakrystii… Znajdziemy tam jakiegoś pomocnego duszpasterza. Gdyby nikt nie nie okazał nam zainteresowania, to zawsze można sięgnąć po tajemniczą i niezawodną broń: zawołać „SOLO DIOS BASTA”, to na pewno poskutkuje!
  (wejście do kancelarii od ul. Fredry, obok zielonej kapliczki Świętej Joanny Beretty Molli)

 • RSS Diecezja Kielecka

 • Polecane

 • Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.