Aktualności

Kaziuki na Białogonie

Nie musisz mieszkać na Białogonie, żeby przyłączyć się do Parafii Przemienienia Pańskiego… Wystarczy zgłosić się w jakąś wiosenną niedzielę do zakrystii i złożyć deklarację: „Przynajmniej raz w roku odmówię Niebieską koronkę”. W ten sposób – podobnie jak podczas pieszej pielgrzymki na Jasną Górę – powstanie duchowa grupa Tych, Którzy Pragną Się Przemienić. I pragną studiować duchowość OCD, tzn. duchowość karmelitańską, bo przecież nasza parafia to również Parafia Świętej Teresy Wielkiej.

Czwartego marca, w piątek, przeżywaliśmy „kaziuki”, czyli święto Świętego Kazimierza królewicza. O godz. 16:30 koronka do Bożego Miłosierdzia, droga krzyżowa, Msza święta, a potem… umieszczamy na tablicach rejestracyjnych naszych samochodów specjalne ramki z napisem: ŚWIĘCI Z BIAŁOGONU.

Ta „wiosenna”, kaziukowa, propozycja adresowana jest nie tylko do naszych parafian. Pamiętajmy o grupie duchowej! Ktokolwiek – kiedykolwiek – odmówił choć raz „Zdrowaśkę” w naszym starym kościółku, ma prawo jeździć z takim wiosennym napisem!

ŚWIĘCI Z BIAŁOGONU – to brzmi prawie jak „Święci z Bostonu”! Trochę dziwna ta akcja… przecież nie jesteśmy aż tak bardzo „święci”! No cóż, wszyscy jesteśmy grzesznikami, ale grzesznikami, którzy chcą się uświęcić. Grzesznikami w drodze do świętości.

PS.

Na pytanie „Czy będą również słodkości od Naszych Niezawodnych Sióstr Nazaretanek?”,

odpowiadamy: Będą…!

 

 • Liturgia dnia

 • Msze Święte

  W niedziele i święta:
  8.00, 10.00, 12.00 i 17.00
  W tygodniu:
  17.00

 • Spowiedź

  codziennie 30 min. przed Mszą świętą

  w niedziele – w czasie Mszy świętej

 • Kancelaria Parafialna

  Najlepiej po prostu przyjść na Mszę świętą o godz. 17:00. Po liturgii pomodlić się jeszcze chwilę jakąś „białogońską” modlitwą, np. PRZEMIEŃ NAS, PANIE,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU CHRYSTE,/ I ZMIŁUJ SIĘ NAD NAMI, a potem śmiało wkroczyć do zakrystii… Znajdziemy tam jakiegoś pomocnego duszpasterza. Gdyby nikt nie nie okazał nam zainteresowania, to zawsze można sięgnąć po tajemniczą i niezawodną broń: zawołać „SOLO DIOS BASTA”, to na pewno poskutkuje!
  (wejście do kancelarii od ul. Fredry, obok zielonej kapliczki Świętej Joanny Beretty Molli)

 • RSS Diecezja Kielecka

 • Polecane

 • Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.