Aktualności

KORONKA DO CHRYSTUSA KRÓLA

 

Módl się z odwagą, ze śmiałością i z ufnością.
Przyjdź do Mnie, a Ja przemówię Sercem do twojego serca,
jak przyjaciel rozmawia z przyjacielem.

OJCZE NASZ…

ZDROWAŚ MARYJO…

Na dużych paciorkach

O JEZU, KRÓLU MIŁOŚCI,
UFAM NIESKOŃCZENIE TWOJEJ MIŁOSIERNEJ DOBROCI!

Na małych paciorkach

JEZU, JEZU, JEZU,
BĄDŹ DLA MNIE JEZUSEM!

Wezwanie do Matki Najświętszej

O MARYJO, MATKO MOJA,
PRZEZ TWE BOLESNE I NIEPOKALANE SERCE SPRAW,
BYM STAŁ SIĘ DLA CIEBIE JAK ŚWIĘTY JAN,
ŻYJĄC W TWOJEJ BLISKOŚCI I W ADORACJI
NAJŚWIĘTSZEJ EUCHARYSTII.
CAŁY NALEŻĘ DO CIEBIE,
O MARYJO,
DAJ MI TWOJE SERCE.

Pod Twoją obronę…

 [do odmawiania prywatnego]

____________________

„Koronka do Chrystusa Króla” powstała w oparciu o dziennik duchowy IN SINU JESU, w którym anonimowy benedyktyn opisuje swoje rozmowy z Panem Jezusem oraz Matką Najświętszą w l. 2007-2016. Wstęp „Módl się z odwagą…” to fragmenty dziennika datowane na 8 października 2007 r.

Modlitwa „O Jezu, Jezu, Jezu, bądź dla mnie Jezusem (Zbawicielem)” to ostatnie słowa św. Rudolfa Sherwina, które kapłan wypowiedział przed swoją męczeńską śmiercią 1 grudnia 1581 r. (Jesu, Jesu, Jesu, esto mihi Jesus).

„O Jezu, Królu miłości…” stanowi modlitwę z objawień Matki Yvonne Beauvais (Yvonne-Aimée de Jesus), augustianki, z 17 sierpnia 1922 r. Ten akt strzelisty został zatwierdzony przez papieża Piusa XI w roku 1933.

Końcowe wezwanie do Matki Bożej – z kapłańską prośbą o „ujanowienie” duszy („bym stał się jak święty Jan”) pochodzi z IN SINU JESU, zaś „Cały należę do Ciebie [Maryjo] – daj mi Twoje Serce” – znane jako dewiza Totus Tuus papieża Jana Pawła II – pochodzi z „Traktatu o prawdziwym nabożeństwie do Maryi” św. Ludwika Marii de Montforta.

Koronka do Chrystusa Króla odmawiana zwłaszcza w intencji uświęcenia kapłanów, by byli kapłanami wedle Serca Jezusowego.

 

 • Liturgia dnia

 • Msze Święte

  W niedziele i święta:
  8.00, 10.00, 12.00 i 17.00
  W tygodniu:
  17.00

 • Spowiedź

  codziennie 30 min. przed Mszą świętą

  w niedziele – w czasie Mszy świętej

 • Kancelaria Parafialna

  Najlepiej po prostu przyjść na Mszę świętą o godz. 17:00. Po liturgii pomodlić się jeszcze chwilę jakąś „białogońską” modlitwą, np. PRZEMIEŃ NAS, PANIE,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU CHRYSTE,/ I ZMIŁUJ SIĘ NAD NAMI, a potem śmiało wkroczyć do zakrystii… Znajdziemy tam jakiegoś pomocnego duszpasterza. Gdyby nikt nie nie okazał nam zainteresowania, to zawsze można sięgnąć po tajemniczą i niezawodną broń: zawołać „SOLO DIOS BASTA”, to na pewno poskutkuje!
  (wejście do kancelarii od ul. Fredry, obok zielonej kapliczki Świętej Joanny Beretty Molli)

 • RSS Diecezja Kielecka

 • Polecane

 • Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.