Ks. proboszcz Stefan Radziszewski: Parafia to wielka rodzina

Jak wiemy Biskup Kielecki mianował nowego proboszcza naszej parafii. Ks. Stefan Radziszewski współpracuje m.in. z Diecezjalnym Radiem eM Kielce. Po odebraniu nominacji nowy proboszcz powiedział kilka zdań o swojej rozpoczynającej się posłudze.

Ks. Stefan Radziszewski zostanie proboszczem po zmarłym 25 października br. ks. kanoniku Stanisławie Kapicy. – Znałem mojego poprzednika. Znam kapłanów, którzy tam pracują. Myślę, że posługa w parafii to kolejne wyzwanie, bo czasy są trudne. Bardzo się jednak cieszę z decyzji księdza biskupa – mówi nowy proboszcz parafii Przemienienia Pańskiego.

– Parafia to wielka rodzina. Chciałbym, żeby ta rodzinność i głębokie życie duchowe było w niej w dalszym ciągu obecne, a ludzie darzyli się dobrocią i miłością. Najistotniejsze jest jednak życie łaską sakramentów, abyśmy poczuli, że razem idziemy przez ten świat i doświadczyli opieki Pana Boga – dodaje ks. proboszcz Radziszewski.