Aktualności

Ks. proboszcz Stefan Radziszewski: Parafia to wielka rodzina

Jak wiemy Biskup Kielecki mianował nowego proboszcza naszej parafii. Ks. Stefan Radziszewski współpracuje m.in. z Diecezjalnym Radiem eM Kielce. Po odebraniu nominacji nowy proboszcz powiedział kilka zdań o swojej rozpoczynającej się posłudze.

Ks. Stefan Radziszewski zostanie proboszczem po zmarłym 25 października br. ks. kanoniku Stanisławie Kapicy. – Znałem mojego poprzednika. Znam kapłanów, którzy tam pracują. Myślę, że posługa w parafii to kolejne wyzwanie, bo czasy są trudne. Bardzo się jednak cieszę z decyzji księdza biskupa – mówi nowy proboszcz parafii Przemienienia Pańskiego.

– Parafia to wielka rodzina. Chciałbym, żeby ta rodzinność i głębokie życie duchowe było w niej w dalszym ciągu obecne, a ludzie darzyli się dobrocią i miłością. Najistotniejsze jest jednak życie łaską sakramentów, abyśmy poczuli, że razem idziemy przez ten świat i doświadczyli opieki Pana Boga – dodaje ks. proboszcz Radziszewski.

 • Liturgia dnia

 • Msze Święte

  W niedziele i święta:
  8.00, 10.00, 12.00 i 17.00
  W tygodniu:
  17.00

 • Spowiedź

  codziennie 30 min. przed Mszą świętą

  w niedziele – w czasie Mszy świętej

 • Kancelaria Parafialna

  Najlepiej po prostu przyjść na Mszę świętą o godz. 17:00. Po liturgii pomodlić się jeszcze chwilę jakąś „białogońską” modlitwą, np. PRZEMIEŃ NAS, PANIE,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU CHRYSTE,/ I ZMIŁUJ SIĘ NAD NAMI, a potem śmiało wkroczyć do zakrystii… Znajdziemy tam jakiegoś pomocnego duszpasterza. Gdyby nikt nie nie okazał nam zainteresowania, to zawsze można sięgnąć po tajemniczą i niezawodną broń: zawołać „SOLO DIOS BASTA”, to na pewno poskutkuje!
  (wejście do kancelarii od ul. Fredry, obok zielonej kapliczki Świętej Joanny Beretty Molli)

 • RSS Diecezja Kielecka

 • Polecane

 • Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.