Ks. Stefan Radziszewski: Łączymy tradycję z nowoczesnością

Nasz zabytkowy, drewniany kościół jest w trakcie kapitalnego remontu, dzięki dotacji Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Aktualnie świątynią parafialną jest drugi kościół – mówił ks. proboszcz Stefan Radziszewski, na antenie Radia eM Kielce, w programie „Prawdę mówiąc” Katarzyny Bernat.

Jak wyjaśniał nasz Ksiądz Proboszcz, prace remontowe starego kościoła prawdopodobnie zakończą się do końca tego roku. – Mamy nadzieję, że będą sprzyjały nam warunki. Jestem zbudowany tym co się dzieje – remontujemy, budujemy kościół i dokonujemy przemiany duchowej. Robią to cudowni ludzie – mówił ks. Stefan Radziszewski.

Jak podkreślał, w parafii Przemieniania Pańskiego łączą się dawne formy pobożności z nowoczesnymi. – W czasie wakacji odbywa się cykl spotkań „Na skrzyżowaniu Nieba i Ziemi”. To lekkie metody, które w sposób humorystyczny przyciągają ludzi do Kościoła. Zastanawiamy się nad tym, czego chcemy w życiu – czasem człowiek ma bardzo wiele, a nie dostrzega Bożej łaski i błogosławieństwa – opowiadał ks. Proboszcz

     > Posłuchaj całej audycji