Aktualności

Ks. Stefan Radziszewski: Łączymy tradycję z nowoczesnością

Nasz zabytkowy, drewniany kościół jest w trakcie kapitalnego remontu, dzięki dotacji Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Aktualnie świątynią parafialną jest drugi kościół – mówił ks. proboszcz Stefan Radziszewski, na antenie Radia eM Kielce, w programie „Prawdę mówiąc” Katarzyny Bernat.

Jak wyjaśniał nasz Ksiądz Proboszcz, prace remontowe starego kościoła prawdopodobnie zakończą się do końca tego roku. – Mamy nadzieję, że będą sprzyjały nam warunki. Jestem zbudowany tym co się dzieje – remontujemy, budujemy kościół i dokonujemy przemiany duchowej. Robią to cudowni ludzie – mówił ks. Stefan Radziszewski.

Jak podkreślał, w parafii Przemieniania Pańskiego łączą się dawne formy pobożności z nowoczesnymi. – W czasie wakacji odbywa się cykl spotkań „Na skrzyżowaniu Nieba i Ziemi”. To lekkie metody, które w sposób humorystyczny przyciągają ludzi do Kościoła. Zastanawiamy się nad tym, czego chcemy w życiu – czasem człowiek ma bardzo wiele, a nie dostrzega Bożej łaski i błogosławieństwa – opowiadał ks. Proboszcz

     > Posłuchaj całej audycji

 • Liturgia dnia

 • Msze Święte

  W niedziele i święta:
  8.00, 10.00, 12.00 i 17.00
  W tygodniu:
  17.00

 • Spowiedź

  codziennie 30 min. przed Mszą świętą

  w niedziele – w czasie Mszy świętej

 • Kancelaria Parafialna

  Najlepiej po prostu przyjść na Mszę świętą o godz. 17:00. Po liturgii pomodlić się jeszcze chwilę jakąś „białogońską” modlitwą, np. PRZEMIEŃ NAS, PANIE,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU CHRYSTE,/ I ZMIŁUJ SIĘ NAD NAMI, a potem śmiało wkroczyć do zakrystii… Znajdziemy tam jakiegoś pomocnego duszpasterza. Gdyby nikt nie nie okazał nam zainteresowania, to zawsze można sięgnąć po tajemniczą i niezawodną broń: zawołać „SOLO DIOS BASTA”, to na pewno poskutkuje!
  (wejście do kancelarii od ul. Fredry, obok zielonej kapliczki Świętej Joanny Beretty Molli)

 • RSS Diecezja Kielecka

 • Polecane

 • Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.