Aktualności

Ks. Stefan Radziszewski: Po pandemii powoli wraca życie w Kościele

O planach duszpasterskich na kolejne miesiące mówił w programie „Prawdę Mówiąc” Katarzyny Bernat ks. proboszcz Stefan Radziszewski.

– Po pandemii powoli wraca życie w kościele, wrzesień spędzamy z maksymami pobożnego jezuity Baltazara Gracjana – są komentowane przez liturgią Mszy Świętej w każdą niedzielę września. W październiku natomiast będziemy spotykać się z ciekawymi ludźmi – zaczynamy od misjonarza, który posługiwał wśród Masajów w dalekiej Tanzanii, w kolejną niedzielę odwiedzi nas ks. Zygmunt Kwieciński z Piekoszowa, który  posługiwał w Kazachstanie. W trzecią niedzielę października spotykamy się ze wspólnotą Guadelupe z Lublina. W czwartą będziemy gościć ojca Pawła Baranieckiego, karmelitę, który wprowadzi nas w tajemnice życia duchowego – zapowiada ks. Stefan Radziszewski.

W starym, drewnianym kościółku na Białogonie planowane są natomiast „Jesienne spotkania z Apostołem”.

– W dziewięć kolejnych sobót, od 18 września do 6  listopada, będziemy się spotykać na czytaniu Listów Apostolskich. Zaczęliśmy od listu do Efezjan, skończymy na Galatach. Pierwszego października, w dzień poświęcony świętej Teresce od Dzieciątka Jezus planujemy nabożeństwo „Proś o niemożliwe” z poświęceniem róż, ale także z pisaniem listów. Często w modlitwie wypowiadamy nasze prośby, tym razem napiszemy je w formie listów, które złożymy u stóp Matki Bożej, a za rok listy wrócą do ich autorów – zaznacza proboszcz parafii na Białogonie.

     > Posłuchaj całej audycji

 

 • Liturgia dnia

 • Msze Święte

  W niedziele i święta:
  8.00, 10.00, 12.00 i 17.00
  W tygodniu:
  17.00

 • Spowiedź

  codziennie 30 min. przed Mszą świętą

  w niedziele – w czasie Mszy świętej

 • Kancelaria Parafialna

  Najlepiej po prostu przyjść na Mszę świętą o godz. 17:00. Po liturgii pomodlić się jeszcze chwilę jakąś „białogońską” modlitwą, np. PRZEMIEŃ NAS, PANIE,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU CHRYSTE,/ I ZMIŁUJ SIĘ NAD NAMI, a potem śmiało wkroczyć do zakrystii… Znajdziemy tam jakiegoś pomocnego duszpasterza. Gdyby nikt nie nie okazał nam zainteresowania, to zawsze można sięgnąć po tajemniczą i niezawodną broń: zawołać „SOLO DIOS BASTA”, to na pewno poskutkuje!
  (wejście do kancelarii od ul. Fredry, obok zielonej kapliczki Świętej Joanny Beretty Molli)

 • RSS Diecezja Kielecka

 • Polecane

 • Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.