Aktualności

Lało i wiało (święto świętych)

Dzisiaj o świcie zaprzyjaźniony z naszą parafią portal wrodzinie.pl nadesłał nam życzenia z okazji uroczystości Wszystkich Świętych, opatrzone sentencją o świętości:

W odpowiedzi na tę doskonałą definicję świętości, posłaliśmy do Warszawy dwa słowa (komentarz w postaci dwóch przymiotników) –  Świętość to nie ludzki heroizm, ale arcydzieło Boga – „Piękne i Prawdziwe”.

Rzeczywiście, świętość nie jest nagrodą za nasz heroizm, za naszą doskonałość, bezgrzeszność i dążenie do perfekcji… Świętość to łaska, którą daje Bóg. Świętość to światło, które zapala w nas Ten, który jest Światłością świata (J 8, 12).

Tego próbowaliśmy nauczyć się dzisiaj podczas uroczystej Mszy na naszym cmentarzu, na którym tak zachwycająco lało i wiało! Ktoś niewtajemniczony żachnie się, mówiąc: Przecież dzisiaj nie było deszczu i niespecjalnie szalał wiatr! 

Ach, w wymiarze duchowym właśnie na tym polega przeżywanie uroczystości Wszystkich Świętych: Niech wieje i leje…! Niechaj deszcz Bożego miłosierdzia obmywa nas z grzechów, niech zmyje wszelki brud, by zajaśniała w nas świętość. I niech wielki wiatr Bożej łaski uniesie nas w górę, do nieba, niech Duch Święty pochwyci nasze serca i nauczy nas prawdziwej Miłości. Tego próbowaliśmy się dzisiaj uczyć od naszych przyjaciół, Świętych i Błogosławionych. Każda „Zdrowaśka”, każde zapalone na grobie światełko, każde westchnienie w stroną Nieba… po to, aby zapaliła się w nas iskierka wiary, abyśmy zapragnęli pięknego i prawdziwego życia, świętego życia, w którym sam Bóg nauczy nas świecić sercem.

 • Liturgia dnia

 • Msze Święte

  W niedziele i święta:
  8.00, 10.00, 12.00 i 17.00
  W tygodniu:
  17.00

 • Spowiedź

  codziennie 30 min. przed Mszą świętą

  w niedziele – w czasie Mszy świętej

 • Kancelaria Parafialna

  Najlepiej po prostu przyjść na Mszę świętą o godz. 17:00. Po liturgii pomodlić się jeszcze chwilę jakąś „białogońską” modlitwą, np. PRZEMIEŃ NAS, PANIE,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU CHRYSTE,/ I ZMIŁUJ SIĘ NAD NAMI, a potem śmiało wkroczyć do zakrystii… Znajdziemy tam jakiegoś pomocnego duszpasterza. Gdyby nikt nie nie okazał nam zainteresowania, to zawsze można sięgnąć po tajemniczą i niezawodną broń: zawołać „SOLO DIOS BASTA”, to na pewno poskutkuje!
  (wejście do kancelarii od ul. Fredry, obok zielonej kapliczki Świętej Joanny Beretty Molli)

 • RSS Diecezja Kielecka

 • Polecane

 • Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.