Aktualności

List do Dzieciątka Jezus

List, który jako siedmioletni chłopiec napisał do Dzieciątka Jezus w roku 1934 Joseph Ratzinger, został odnaleziony podczas remontu w domu rodzinnym Benedykta XVI w Pentling w Bawarii. Przyszły papież poprosił wtedy Dzieciątko Jezus o… specjalne dary!

„Kochane Dzieciątko Jezus! Niedługo zejdziesz na ziemię. Chcesz uradować dzieci i mnie również. Chciałbym dostać mszał, zielony ornat i serce Jezusa. Obiecuję, że zawsze będę grzeczny. Pozdrowienia – Joseph Ratzinger” – pisał mały Joseph Ratzinger.

Zapraszamy wszystkie dzieciaki z naszej parafii, aby 6 stycznia, podczas tegorocznego orszaku Trzech Króli, złożyć w stajence betlejemskiej własny list do Dzieciątka Jezus. Jak dobry Papież Benedykt poprośmy Pana Jezusa o łaskę wiary, dobroci i mądrości.

 • Liturgia dnia

 • Msze Święte

  W niedziele i święta:
  8.00, 10.00, 12.00 i 17.00
  W tygodniu:
  17.00

 • Spowiedź

  codziennie 30 min. przed Mszą świętą

  w niedziele – w czasie Mszy świętej

 • Kancelaria Parafialna

  Najlepiej po prostu przyjść na Mszę świętą o godz. 17:00. Po liturgii pomodlić się jeszcze chwilę jakąś „białogońską” modlitwą, np. PRZEMIEŃ NAS, PANIE,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU CHRYSTE,/ I ZMIŁUJ SIĘ NAD NAMI, a potem śmiało wkroczyć do zakrystii… Znajdziemy tam jakiegoś pomocnego duszpasterza. Gdyby nikt nie nie okazał nam zainteresowania, to zawsze można sięgnąć po tajemniczą i niezawodną broń: zawołać „SOLO DIOS BASTA”, to na pewno poskutkuje!
  (wejście do kancelarii od ul. Fredry, obok zielonej kapliczki Świętej Joanny Beretty Molli)

 • RSS Diecezja Kielecka

 • Polecane

 • Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.