List Wielkanocny

ŻYCIE BEZ BOGA

JEST STRATĄ CZASU, NUDĄ I PŁYTKĄ ZABAWĄ

W OCZEKIWANIU NA ŚMIERĆ…

[Bł. Sandra Sabattini (1961-1984), Mało Znana Święta, studentka medycyny, narzeczona, która pragnęła wyjechać na misje do Afryki]

Nasz Stary Kościółek

Nie wiemy, kiedy ruszy… ale wiemy, że już wkrótce i że będzie to piękne miejsce, które zaprasza do wejścia w przestrzeń duchowego piękna. I jak często powtarzamy w naszej parafii, Parafii Przemienienia Pańskiego, liczy się „3 razy P”, czyli Pokora, Pracowitość i Pobożność, tak patrząc na nasz stuletni kościółek dodajmy: liczy się Prostota, szczere i dobre serce, w którym pragnie zamieszkać Dobry Bóg. Z całą pewnością odnowiony kościółek będzie rokrocznie centralnym miejscem przygotowania duchowego do Odpustu, przez pięć kolejnych dni, od święta Matki Bożej Anielskiej (2 sierpnia) aż do Przemienienia Pańskiego (6 sierpnia).

Rodzina

Często powtarzamy, że rodzina jest najważniejsza, że w rodzinie uczymy się szczęśliwego życia, życia „dla” drugich. Warto w naszych rodzinach powrócić do wspólnej rodzinnej modlitwy. Taka modlitwa rodzinna – nawet maleńka, np. „Jezu, kocham Cię – a Ty kochaj mnie” albo Niebieska koronka, albo dziesiątek różańca, albo psalm plus Zdrowaśka, albo Nowenna Papieska – taka modlitwa potrafi zdziałać wielkie rzeczy. Spróbujmy zaplanować nasze życie rodzinne również w wymiarze modlitwy, bo z modlitwą zawsze nam do twarzy!

Dobroć

Często potrafimy zdobyć się na miłe i życzliwe gesty wobec „innych”, właściwie ludzi dalekich i obcych, a jednocześnie nie umiemy okazać serca swoim bliskim… Popatrz w lustro! Nie chodzi o atrakcyjny wygląd, ale o to czy jesteś dobrym człowiekiem? Czego, jak czego… ale dobrego serca, takiej zwyczajnej dobroci, nie wolno się wstydzić. Zwłaszcza wobec swoich bliskich.

Kościół sakramentem zbawienia

Skoro jesteśmy Kościołem, nie stawiajmy pytania: „czego mi nie wolno w Kościele?”, ale postawmy zupełnie inne pytanie: kim jestem dzięki Ewangelii i Eucharystii? Kościół, ten Kościół Chrystusowy, którym jesteśmy, to wspólnota grzeszników, którzy pragną się przemieniać. Z Bożą pomocą. Wszyscy jesteśmy na drodze do świętości, pomimo naszych słabości i upadków, pomagajmy sobie w drodze do Nieba. I nie zapominajmy o regularnej spowiedzi i spotkaniu z Panem Jezusem podczas Mszy Świętej.

Sto dni ze Świętymi

(zapisy w zakrystii)

Od 28 kwietnia aż do 6 sierpnia, do Odpustu Przemienienia Pańskiego, małe spotkanie ze Świętymi (przed Mszą o godz. 17:00). Stu Świętych, których zapraszamy na nasze odpustowe świętowanie? W tym szaleństwie jest metoda! Przecież „przemienienie” to uświęcenie, to życie pełne światła, którego uczą nas Święci i Błogosławieni. Z nimi pragniemy iść na Górę Przemienienia. Z nimi chcemy usłyszeć Jezusowe: WSTAŃCIE, NIE LĘKAJCIE SIĘ! (Mt 17, 7).

Solo Dios basta!

Duszpasterze Parafii Przemienienia Pańskiego

(List w wersji papierowej powinien dotrzeć do naszych rodzin już wcześniej, jako Pięć Refleksji Pokolędowych, jednak publikujemy go również w wersji internetowej, bowiem być może niefortunnie nie odnalazł jeszcze drogi do naszych drzwi. Wielkanoc to przecież dobry czas na lekturę listów).