Mariusz i Eliza

W pierwszy czwartek czerwca w naszej białogońskiej parafii zatrzymali się na modlitwie (i nie tylko) pielgrzymi idący do Neapolu: Mariusz i Eliza Piotrowscy. Małżonkowie mają do pokonania 2300 km. Trud drogi ofiarują w intencji obrony życia.

Mariusz i Eliza Piotrowscy z Katowic są małżeństwem z siedmiomiesięcznym stażem. Poznali się w środowisku działaczy pro-life. „Nasze drogi przecinały się na różnych pikietach i marszach. Zrozumieliśmy, że dziś nie wystarczy tylko bronić życia, potrzeba jest coś więcej: modlitwy i ofiary w intencji nawrócenia serc Polaków” – tłumaczą. Dlatego z plecakami na plecach 15 maja 2023 r. wyruszyli z kościoła Wniebowzięcia NMP w Przasnyszu – miejsca chrztu św. Stanisława Kostki. Zamierzają przejść 2300 kilometrów, by 14 sierpnia – dokładnie w 415. rocznicę objawień Matki Bożej Królowej Polski dojść do Neapolu.

W rozmowie z portalem Opoka Mariusz Piotrowski zdradza, że pragnienie pielgrzymki do miejsca maryjnych objawień we Włoszech zrodziło się w jego sercu kilka lat temu, podczas Mszy świętej w sanktuarium Matki Bożej Królowej Polski w Szczyrku. „To było 3 maja, czyli w święto NMP Królowej Polski. Zasmuciłem się, widząc jak mało osób uczestniczyło tego dnia w Mszy świętej. A przecież Matka Boża objawiając się włoskiemu jezuicie, o. Juliuszowi Mancinelli 14 sierpnia 1608 roku wyznała, że chciałaby być uczczona tytułem: Królowej Polski – mówi. „Ten tytuł nas, Polaków wielce zobowiązuje, by walczyć o Jej królowanie w naszym narodzie” – dodaje.

Pątnicy planują dojść do Neapolu 14 sierpnia – dokładnie w 415. rocznicę objawień Matki Bożej Królowej Polski, które miały miejsce w kościele Gesu Nuovo i 405. rocznicę śmierci jezuity, Juliusza Mancinelliego, któremu objawiła swój tytuł Maryja. „Pragniemy złożyć Najświętszej Maryi Pannie Wniebowziętej nasz trud pielgrzymowania, wszystkie modlitwy i każdą pomoc ofiarodawców, która przyczyni się do dotarcia przez nas do Neapolu, aby w swej łaskawości, nasza najukochańsza Królowa, mogła złożyć ten skromny dar Bogu Trójjedynemu w intencjach: grzeszników, dusz w czyśćcu cierpiących, nawrócenia i pomyślności Jej Królestwa” – mówią małżonkowie.

Swoją wyprawę małżonkowie relacjonują na Facebooku #MaryjoRatuj!. Patronat nad pielgrzymką objęła Fundacja Kampanii Społecznych im. św. Stanisława PapczyńskiegoPielgrzymi modlą się codziennie również w intencjach osób napotkanych tych, którzy pomogli im na trasie pielgrzymki, ofiarodawców, kierowców, a także we wszystkich przesłanych intencjach. Intencje można zgłaszać na adres poczty elektronicznej: [email protected].

(tekst za: opoka.org.pl)