Aktualności

Mariusz i Eliza

W pierwszy czwartek czerwca w naszej białogońskiej parafii zatrzymali się na modlitwie (i nie tylko) pielgrzymi idący do Neapolu: Mariusz i Eliza Piotrowscy. Małżonkowie mają do pokonania 2300 km. Trud drogi ofiarują w intencji obrony życia. 

Mariusz i Eliza Piotrowscy z Katowic są małżeństwem z siedmiomiesięcznym stażem. Poznali się w środowisku działaczy pro-life. „Nasze drogi przecinały się na różnych pikietach i marszach. Zrozumieliśmy, że dziś nie wystarczy tylko bronić życia, potrzeba jest coś więcej: modlitwy i ofiary w intencji nawrócenia serc Polaków” – tłumaczą. Dlatego z plecakami na plecach 15 maja 2023 r. wyruszyli z kościoła Wniebowzięcia NMP w Przasnyszu – miejsca chrztu św. Stanisława Kostki. Zamierzają przejść 2300 kilometrów, by 14 sierpnia – dokładnie w 415. rocznicę objawień Matki Bożej Królowej Polski dojść do Neapolu.

W rozmowie z portalem Opoka Mariusz Piotrowski zdradza, że pragnienie pielgrzymki do miejsca maryjnych objawień we Włoszech zrodziło się w jego sercu kilka lat temu, podczas Mszy świętej w sanktuarium Matki Bożej Królowej Polski w Szczyrku. „To było 3 maja, czyli w święto NMP Królowej Polski. Zasmuciłem się, widząc jak mało osób uczestniczyło tego dnia w Mszy świętej. A przecież Matka Boża objawiając się włoskiemu jezuicie, o. Juliuszowi Mancinelli 14 sierpnia 1608 roku wyznała, że chciałaby być uczczona tytułem: Królowej Polski – mówi. „Ten tytuł nas, Polaków wielce zobowiązuje, by walczyć o Jej królowanie w naszym narodzie” – dodaje.

Pątnicy planują dojść do Neapolu 14 sierpnia – dokładnie w 415. rocznicę objawień Matki Bożej Królowej Polski, które miały miejsce w kościele Gesu Nuovo i 405. rocznicę śmierci jezuity, Juliusza Mancinelliego, któremu objawiła swój tytuł Maryja. „Pragniemy złożyć Najświętszej Maryi Pannie Wniebowziętej nasz trud pielgrzymowania, wszystkie modlitwy i każdą pomoc ofiarodawców, która przyczyni się do dotarcia przez nas do Neapolu, aby w swej łaskawości, nasza najukochańsza Królowa, mogła złożyć ten skromny dar Bogu Trójjedynemu w intencjach: grzeszników, dusz w czyśćcu cierpiących, nawrócenia i pomyślności Jej Królestwa” – mówią małżonkowie.

Swoją wyprawę małżonkowie relacjonują na Facebooku #MaryjoRatuj!. Patronat nad pielgrzymką objęła Fundacja Kampanii Społecznych im. św. Stanisława PapczyńskiegoPielgrzymi modlą się codziennie również w intencjach osób napotkanych tych, którzy pomogli im na trasie pielgrzymki, ofiarodawców, kierowców, a także we wszystkich przesłanych intencjach. Intencje można zgłaszać na adres poczty elektronicznej: [email protected].

(tekst za: opoka.org.pl)

 

 • Liturgia dnia

 • Msze Święte

  W niedziele i święta:
  8.00, 10.00, 12.00 i 17.00
  W tygodniu:
  17.00

 • Spowiedź

  codziennie 30 min. przed Mszą świętą

  w niedziele – w czasie Mszy świętej

 • Kancelaria Parafialna

  Najlepiej po prostu przyjść na Mszę świętą o godz. 17:00. Po liturgii pomodlić się jeszcze chwilę jakąś „białogońską” modlitwą, np. PRZEMIEŃ NAS, PANIE,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU CHRYSTE,/ I ZMIŁUJ SIĘ NAD NAMI, a potem śmiało wkroczyć do zakrystii… Znajdziemy tam jakiegoś pomocnego duszpasterza. Gdyby nikt nie nie okazał nam zainteresowania, to zawsze można sięgnąć po tajemniczą i niezawodną broń: zawołać „SOLO DIOS BASTA”, to na pewno poskutkuje!
  (wejście do kancelarii od ul. Fredry, obok zielonej kapliczki Świętej Joanny Beretty Molli)

 • RSS Diecezja Kielecka

 • Polecane

 • Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.