MATKI – MĘŻNE CZY SZALONE?

Przy naszym drewnianym kościółku przez blisko miesiąc mogliśmy oglądać wystawę pt. Matki – mężne czy szalone?

Autorka wystawy, Marta Dzbeńska-Karpińska, opowiada historie kobiet, które zdecydowały się na urodzenie dziecka, mimo że zagrażało to ich życiu lub zdrowiu. „W wyniku długich poszukiwań udało mi się dotrzeć do 26 kobiet, które zdecydowały się opowiedzieć o swoich przeżyciach. Tak powstała opowieść o odwadze, o miłości, o zwycięstwie życia, o ekstremalnych wyborach zwyczajnych ludzi, o nadziei. O męstwie, które pozwoliło sfotografowanym przeze mnie kobietom przezwyciężyć lęk przed śmiercią i, chociaż było to wielkim trudem, uzdolniło je do gotowości złożenia ofiary z własnego życia lub narażenia na szwank zdrowia w imię wartości jaką stanowiło dla nich życie ich nienarodzonych dzieci. Jest to również opowieść o gorącym pragnieniu spełnienia swoich marzeń i dążeniu, mimo wielkich przeciwności, do realizacji macierzyńskiego powołania – o szaleństwie miłości, z której rodzi się życie”.